Донором для Антона та Діми став хлопчик з Рівного. Фото: Охматдит
2 трансплантації провели в лікарні 10 липня.
12-річний Антон та 15-річний Діма отримали донорські нирки та печінку від найменшого донора в Україні. 10 липня в Охматдиті провели 2 трансплантації. Днями хлопців виписали з лікарні — органи запрацювали, тож тепер діти можуть жити звичайним життям. Про це повідомили в Охматдиті.
Антон, якому пересадили нирки, народився з вродженими урологічними та шлунково-кишковими вадами, із однією ниркою. Коли хлопчику було 9 років вона перестала працювати. Останні 2 роки Антон з мамою жили в Охматдиті та чекали на донора. Після операції хлопець вперше за 2 роки покинув лікарню. Поки сім’я не може повернутися додому на Херсонщину, бо їхній дім тимчасово перебуває в окупації.
Печінку пересадили 15-річному Дімі. Він з Кіровоградської області. Пів року тому йому констатували прогресуючий цироз печінки. Лікарі прогнозували, що без пересадки шанси, що він проживе ще рік не перевищують 30%. Шкіра у хлопчика пожовтіла. Спеціалісти Охматдиту змогли стабілізувати стан дитини, підготувати його до трансплантації та успішно пересадити орган.
Антон та Діма та команда з Охматдиту. Фото: Охматдит
Антон та Діма будуть приїжджати в Охматдит на контрольні перевірки.
Серце від того ж донора тепер у грудях 6-річної дівчинки. Пересадку серця виконали в Інституті серця МОЗ України.
«Це перший випадок в Україні, коли донором органів стала 4-річна дитина. Мужнє рішення батьків врятувало трьох інших діток. Загалом в Україні понад 3000 людей чекають на трансплантацію органів. З початку 2023 року в НДСЛ „Охматдит“ ми виконали 12 трансплантацій органів: пересадили 9 нирок та 3 печінки дітям», — розповідає трансплантолог Охматдиту Олег Годік.
У лікуванні пацієнтів Охматдиту брала участь велика мультидисциплінарна команда: трансплантологи, трансплант-координатори, спеціалісти відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, спеціалісти відділення анестезіології, спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО, спеціалісти інфекційно-діагностичного боксованого відділення, урологи, абдомінальні хірурги, лабораторна служба, діагности, педіатри та інші спеціалісти.
Донором для цих двох хлопців та дівчинки став 4-річній хлопчик з Рівного, якому діагностували смерть мозку. Батьки дитини дали згоду на посмертну пересадку органів, і таким чином подарували шанс на життя іншим 3 дітям. Ця історія показує, якою важливою у суспільстві є тема донорства.
Українців також заохочують ставати донорами крові та кісткового мозку. Це безболісно, але водночас рятує життя іншим.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua