Такий проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій, повідомляють у пресслужбі Київради.
Вікторія Муха на зхасідання постійній комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій. Фото: Київрада
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха (фракція «УДАР»), аптеку в цьому будинку було відкрито ще в 1728 році.
За словами Вікторії Мухи, з того часу постійно змінювались власники та функціонал будівлі, і аж у 1988 році було відкрито музей. Наразі в колекції музею тисячі експонатів, серед яких аптечні меблі XVIII-XIX століть, зразки аптечного посуду різних епох, фрагменти рукописів часів Київської Русі, підручники з медицини та терапії. Виставка займає 12 залів.
«Аптека-Музей» фактично є музейним закладом культури, основним завданням якого має бути здійснення науково-дослідної та культурно-освітньої діяльності для збереження та популяризації музейної колекції, а також залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини. Тому важливо привести у відповідність організаційно-правову форму даного об’єкта та створити повноцінний музейний заклад», — наголосила Вікторія Муха.
На Подолі ця аптека з’явилася в 1728 році, її власником був німець Йоган Гейтер (Ейстер). Після його смерті аптеку успадкував його зять Георг-Фрідріх Бунге (1722—1792), провізор військової аптеки при госпіталі. Аптекою цей заклад був 111 років, до 1839 року. У 1988 році, після реставрації, тут відкрився музей. Його колекція становить понад 50 000 експонатів.
Музей працює щоденно з 9.00 до 16.00.
Адреса: вул. Притисько-Микільська, 7
Надважлива місія: до Міжнародного дня музеїв у столиці нагородили працівників київських закладів. Співробітники музейних закладів отримали Почесні грамоти та Подяки Київського міського голови, а також Подяки від Департаменту культури КМДА.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua