Депутатка Київської міської ради (фракція «УДАР»), голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха обговорила важливість співпраці між містами в умовах війни в України з мером Барселони Хауме Колбоні та представниками мерії.
Торік Київ та Барселона стали містами-побратимами. Угоду, яка передбачає співробітництво між містами, розвиток обмінів у різних сферах, зокрема громадської безпеки, технологій, культури, транспорту було підписано мером Києва Віталієм Кличком та мером Барселони Адою Колау наприкінці вересня 2022 року.
У Барселоні пройшли зустрічі з мером Хауме Колбоні та представниками мерії. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
«Від початку повномасштабного вторгнення делегація міста Барселони двічі відвідувала Київ. За результатами домовленостей мерів Києва та Барселони столиця отримала спецтехніку, обладнання та матеріали для пожежогасіння та рятувальних робіт, — наголосила Вікторія Муха. — Наразі позиція новообраного мера Барселони Хауме Колбоні та міської ради Барселони залишається незмінною — Барселона солідарна та продовжує підтримувати Київ та Україну. Переконались у цьому особисто на зустрічі з мером Барселони.
Крім цього, під час зустрічей з представниками мерії Барселони обговорили важливість співпраці на рівні міст, актуальні виклики для столиці України, пов’язані із військовою агресією росії, важливість подальшої допомоги та підтримки, яку Барселона здійснювала протягом останніх років. Київ очікує чергову партію допомоги від Барселони вже невдовзі», — наголосила Вікторія Муха.
Депутатка додала, що також залишається одним із пріоритетів підтримка нашої культури та культурний обмін.
Київ став запрошеним гостем фестивалю Festes de la Mercè, що відбудеться у вересні. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
Зокрема, пів року тривала робота над участю Києва у фестивалі La Mercè. За словами Вікторії Мухи, на особистих зустрічах було фіналізовано культурну програму Києва на фестивалі La Mercè 22-25 вересня 2023 року; налагоджено безпосередню комунікацію з відповідальними працівниками з обох сторін; вирішено питання представлення української національної кухні за результатами зустрічі з організаторами та місцевими підприємцями; узгоджено формат організації «вільної сцени», де зможуть виступити українці, що проживають в Барселоні. З учасниками продовжує працювати Генеральне консульство України в Барселоні; здійснений огляд локацій, на яких виступатимуть київські колективи.
«Окремо приємно зазначити, що наша пропозиція щодо представлення під час фестивалю українського кіно таки буде втілена у життя. Це стало можливим завдяки співпраці команди Manifesta з Українським інститутом. І надзвичайно приємно, що це перший захід бієнале сучасного мистецтва Manifesta 15, який буде відбуватись у Барселоні у 2024 році, і він присвячений Україні, — зазначила насвоїй сторінці у Facebook Вікторія Муха. — Зі свого боку запропонували доповнити локацію та враження фотовиставкою київського авангарду. Деталізацію цієї роботи та подальшої співпраці продовжимо в Києві».
Депутатка нагадала, що фінансову, матеріальну, інформаційну та організаційну підтримку участі Києва у фестивалі взяла на себе іспанська сторона, бажаючи підтримати нас у такий спосіб. Адже зазвичай запрошене місто бере на себе частину фінансування, пов’язану з участю у фестивалі.
Минулого тижня столична делегація провела понад 10 зустрічей з представниками мерії Барселони та Інституту культури Барселони. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
«Загалом минулого тижня проведено понад 10 зустрічей з представниками мерії Барселони та Інституту культури Барселони, — розповіла Вікторія Муха. — Ми не обмежились з’ясуванням невирішених питань щодо представлення Києва на фестивалі у вересні, але скористались нагодою обговорити подальшу співпрацю наших міст-побратимів, зокрема, у культурній сфері».
Зокрема, відбулися зустрічі з закладами культури Барселони, які допоможуть встановити та розвивати горизонтальні звʼязки між музеями міст. Першим проєктом стане доповнення інтерактивної мапи музею історії Барселони інформацією про історію та розвиток Києва.
Крім того, проведений перший етап перемовин щодо проведення в Києві днів культури Барселони, одним із елементів яких може стати імерсійна інсталяція відомої каталонської письменниці Мерсе Родореда. Проєкт присвячений життєвим історіям людей, які зазнали лиха від окупації та ворожої навали, як під час Другої світової війни в Іспанії, так і в Україні під повномасштабної війни з росією сьогодні.
Столична делегація ознайомилися з культурними закладами Барселони для налагодження співпраці. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
Столична делегація ознайомилися з культурними закладами Барселони для налагодження співпраці. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
Столична делегація ознайомилися з культурними закладами Барселони для налагодження співпраці. Фото: фб-сторінка Вікторії Мухи
Предметом діалогу стала й організація навчальних програм для представників муніципальних закладів культури Києва у закладах культури Барселони або інших альтернативних проєктів з метою обміну досвідом та отримання сучасних європейських компетенцій управління проєктами у сфері культури.
Крім того, проведені консультації із колегами з Барселони щодо можливості допомогти досвідом та відповідним обладнанням для створення інклюзивного простору в муніципальних закладах культури Києва, зокрема в будівлях, які є об’єктами культурної спадщини.
«Аби ближче познайомити мешканців Барселони та численних туристів з нашою багатою культурою запропонували у майбутньому проведення вуличних банерних фотовиставок робіт видатних представників українського мистецтва з колекцій музейних інституцій Києва», — поділилася Вікторія Муха.
Нагадаємо, у вересні Київ представить культуру України та її столиці на фестивалі у Барселоні. У рамках програми наше місто презентуватиме визнані українські гурти, молодих й талановитих представників циркового мистецтва, виконавців традиційного танцю та фотовиставку робіт Марії Примаченко. Окрім того, в Барселоні представлять національну укранську кухню.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua