Міжнародний жіночий день — свято, задумане як день боротьби революціонерок за рівноправність із чоловіками, — давно втратило своє історичне призначення. Тепер у центрі свята аж ніяк не права прекрасної статі, а самі її представниці.
А головні дійові особи 8 березня вже не робітниці, які вимагають покращення умов праці, підвищення зарплат та виборчого права, а чоловіки, що сновигають цілий день із букетами та подарунками. Не випадково цього дня часто можна почути: «Вітаю всіх із 8 березня, включаючи жінок».
Користувачам застосунку «Дія» пропонували відповісти на запитання — чи залишати вихідним 8 березня? Понад 1 мільйон 325 тисяч людей висловились за збереження статус-кво. Тобто 62% опитаних бажають, щоб Міжнародний жіночий день 8 березня залишався вихідним днем.
Проти висловились понад 703 тисячі користувачів «Дії». 33% українців проголосували за те, що 8 березня має бути робочим днем. Не визначились з питанням статусу Міжнародного жіночого дня п’ять відсотків українців.
Результати голосування у застосунку «Дія»
«Це опитування стало наймасовішим серед усіх 11 голосувань, які були реалізовані в „Дії“. Результати голосування врахують у парламенті перед ухваленням законопроєкту щодо 8 березня», — зазначили у Мінцифри.
Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрований проєкт документа, який пропонує скасувати державні вихідні 8 березня, 1 травня (День праці) та 9 травня (День перемоги).
Водночас у «Дії» триває опитування стосовно нової назви Південно-Західної залізниці у Києві. Залізниця має таку назву ще з часів російської імперії, коли Україну вважали її південно-західною частиною. Залізниця має таку назву ще з часів російської імперії, коли Україну вважали її південно-західною частиною.
Користувачам «Дії» пропонують обрати одну з чотирьох запропонованих нових назв: Київська, Столична, Центральна та Північна залізниця. Голосування триватиме до 10 березня.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua