Як повідомила патрульна поліція Києва, в Оболонському районі, під час прогулянки у лісі уважна жінка помітила предмет, схожий на гранату.
Граната, яку знайшли на Оболоні.
А в Голосіївському районі чоловік повідомив, що під поваленим деревом побачив підозрілий предмет, схожий на міну.
Патрульні забезпечили охорону місць події та викликали вибухотехніків.
В поліції нагадали прості правила безпеки у разі виявлення боєприпасів або предметів схожих на вибухонебезпечні:
- повідомити про знахідку на гарячу лінію 112;
- попередити про підозрілий предмет осіб, які перебувають поруч та позначити або обгородити його;
- очікувати рятувальників на безпечній відстані від місця знаходження предмета.
До слова, Очищення територій — пріоритетне завдання для ДСНС України.
Сапери ДСНС кожного дня знищують вибухонебезпечні предмети, розміновуючи залізничні колії, автодороги, лінії електропередач, агрогосподарства та населені пункти.
Сьогодні Україна — найбільш замінована країна світу. Через російську агресію в Україні потенційно замінованими є 30% територій, тому розмінування стане глобальним проєктом та інвестицією у безпеку Європи.
«Це — 174 тисяч кв. км. Це як три площі Хорватії. Ми визначили гуманітарне розмінування одним із пріоритетів і почали створення міжнародної коаліції. Вже 40 країн та партнерських організацій погодилися спрямувати близько 300 млн доларів на спецтехніку та інші цілі», — зазначив прем’єр-міністр України під час міжнародної конференції донорів з розмінування, яка пройшла у Загребі.
Поля, узбіччя, ліса та кладовища — території, що потребують обстеження, розмінування, аби зменшити ризики травмування та загибелі людей й на Київщині.
На Київщині відбулись 24-годинні збори саперів та піротехніків. ВІДЕО, ФОТО. Сапери відточують майстерність та продовжують розміновувати українську землю.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua