Вже багато років поспіль у Києві існує серйозна проблема у сфері ритуальних послуг: брак місць на кладовищах, складність у пошуку вільних ділянок, оформлення документів тощо. Щоб врегулювати це питання, 13 липня під час засідання Київради депутати підтримали проєкт рішення про заходи щодо створення Єдиного електронного реєстру столичних кладовищ. Ініціативу підтримали 70 депутатів із 88 зареєстрованих.
Мета цього реєстру — зібрати в одному місці інформацію про перелік кладовищ, їхній статус, вільні місця для поховання на цвинтарях, календарі поминальних днів. А також планується, що у цьому реєстрі будуть актуальні дані про місця для почесних поховань.
Світовий досвід показує, що система регулювання ритуального обслуговування в Європі та США базується на державному контролі, стандартизації роботи ритуальних організацій, раціональному використанні землі та системі оренди ділянок для поховання. Тож столична влада вирішила перейняти закордонний досвід.
Як розповів «Вечірньому Києву» депутат фракції «ВО «Батьківщина» у Київраді Володимир Слончак, цей проєкт готувався ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Але своєї актуальності він не втратив, а навпаки — загострив увагу до цього питання.
Володимир Слончак. Фото: Борис Корпусенко
«Простий приклад: упорядкування з похованням значно допоможе родичам та побратимам загиблих Героїв швидко та без проблем знайти місця їх поховання», — аргументував Володимир Слончак.
Депутат також підкреслив, що раніше у нас подібного реєстру не існувало. І навіть у цьому проєкті ще не прописані чіткі критерії його функціонування. Їх ще має розробити і презентувати КМДА.
«По-перше, це державне регулювання похоронної справи. По-друге, стандартизація роботи об’єктів похоронного призначення. По третє, раціональне використання землі і система орендних відносин щодо надання ділянки землі для поховання та колумбаріїв (місця захоронення урн з прахом після кремації — ред.)», — підсумував Слончак.
Як зазначив під час засідання голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, депутат КМР Олександр Бродський (фракція «Батьківщина»), цей проєкт направлений насамперед на прозорість ритуальних послуг у Києві.
Олександр Бродський. Фото: Борис Корпусенко
«Час припиняти всі таємні домовленості. У нас сучасне прозоре місто з сучасними європейськими інструментами», — наголосив Бродський.
Автори проєкту переконані, що Єдиний електронний реєстр кладовищ допоможе оперативно і без перешкод знайти вільне місце для поховання; дасть змогу контролювати цю сферу та мінімізує зловживання.
У залі засідань депутатка Київради від Слуги народу Лілія Пашинна зазначила, що хоч цей реєстр не вирішить всіх питань з ритуальними послугами у столиці, проте стане тим першим кроком для наведення порядку і створення єдиних правил для всіх мешканців Києва.
До речі, вже в кінці осені цього року у Києві планують відкриття першої черги Національного військового меморіального кладовища.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua