Цього тижня за матеріалами розслідувань ДБР до суду направлено 5 обвинувальних актів щодо перебіжчиків та прислужників окупантів, також ще п’ятеро осіб отримали повідомлення про підозру.
Про це повідомляється на сторінці правоохоронного відомства.
Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо викриття та притягнення до відповідальності знрадників. Фото: ДБР
В ДБР розповіли, що нещодавно завершили досудове розслідування стосовно колишнього командира ракетно-артилерійської частини протичовнового корвета «Тернопіль», який у 2014 році перейшов на бік ворога. Зараз обвинувальний акт щодо нього вже направлений до суду.
«Після захоплення окупантами військової частини у Севастополі командир відмовився передислокуватись до Одеси й присягнув на вірність агресору. Нині зрадник воює проти України у складі збройних сил рф на посаді командира бойової частини великого десантного корабля „Цезар Куніков“. В його обов’язки входить зокрема ввід даних для запуску ракет для обстрілу українських мирних міст…», — розповідають представники Державного бюро розслідувань.
Фото: ДБР
За їхніми словами, колишній український військовий обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).
Також, працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо експравоохоронця з Луганщини, який допоміг укріпитися російській владі у Новоайдарі. Обвинувальний акт направлено до суду.
«Після початку повномасштабного вторгнення росії до України правоохоронець одразу свідомо перейшов на бік окупантів та вступив до лав „міністерства внутрішніх справ лнр“.Він, серед іншого, брав участь у переслідуванні проукраїнські налаштованих громадян», — зазначили правоохоронці.
Фігурант також обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Військова-радниця, яка перейшла на бік ворога ще у 2014 році.Фото: ДБР
Цього тижня також вдалося завершити й досудове розслідування стосовно колишньої української військовослужбовиці, яка у 2014 році перейшла на бік ворога. Обвинувальний акт щодо неї також направлений до суду.
«У 2014 році після захоплення окупантами військової частини на півострові Крим відповідальна виконавиця військової частини відмовилася передислокуватись до Очакова на Миколаївщину. Присягнувши на вірність агресору зрадниця продовжила службу в російському флоті», — зауважують представники ДБР.
Колишня українська військова обвинувачується у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України).
Зрадника світить від 15 років за гратами та конфіскація майна. Фото: ДБР
ДБР також завершило досудове розслідування у справах двох колишніх правоохоронців, які співпрацювали з ворогом в окупованому Херсоні. Обвинувальні акти направлено до суду.
«Один з них працював стрільцем у воєнізованій охороні на „Укрзалізниці“. Після захоплення міста він влаштувався на роботу до окупантів охоронником на залізницю та долучився до пропагандистської кампанії напередодні проведення незаконного референдуму у Херсоні», — зазначають в ДБР.
Правоохоронці розповіли, що в інтерв’ю для російського телеканалу «Таврія» він прямо закликав містян брати участь у так званому референдумі. Це відео широко використовували пропагандисти, активно поширюючи його в інтернеті та у соцмережах.
Наразі колишній правоохоронець обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Наступним фігурантом справи українських колаборантів та зрадників став інший експравоохоронець під час окупації міста добровільно «працевлаштувався» в окупаційну поліцію.
Він передав ворогу інформацію про своїх колишніх колег, у яких окупанти примусово вилучали вогнепальну зброю та боєприпаси.
Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
ДБР повідомило про підозру п’ятьом колишнім працівникам МВС. Фото: Вікіпедія
Наразі працівники Бюро, за сприяння Нацполіції, повідомили про підозру п’ятьом колишнім працівникам МВС України, які у 2023 році обійняли посади у так званому філіалі російської Волгоградської академії, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області.
Чотири чоловіки та одна жінка перейшли на бік ворога ще у 2014 році після початку окупації частини Донеччини.
У серпні 2023 року колишні працівники МВС добровільно обійняли посади у незаконній структурі, яку окупанти створили в Донецьку для підготовки кадрів для фейкових правоохоронних органів на тимчасово окупованих територіях України.
Фігуранти обвинувачуються у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Рівненська обласна прокуратура, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Херсонська обласна прокуратура.
Нагадаємо, що за нормами чинного Кримінального кодексу України, санкції статей про державну зраду та колабораціонізм передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 15 років до довічного ув’язнення та конфіскацію майна.
До теми: СБУ повідомила про підозру колаборанту, причетному до викрадення і катувань жителів Херсонщини.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua