Серед важливих стратегічних напрямів розвитку Національного заповідника Києво-Печерська лавра — створення Програми для військових та військовополонених «Духовне відновлення у Києво-Печерській лаврі», яка передбачає моральну та духовну підтримку захисників після найважчих випробувань війни.
Один із компонентів програми «День у Лаврі для військового» пропонує занурення її учасників у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври через спілкування, подорожі, екскурсії у супроводі науковців: мистецтвознавців, істориків, археологів, пам’яткознавців, культурологів, а також молитву із духовними наставниками.
Першими до Заповідника завітали військові медико-соціального центру Циблі, який опікується реабілітацією бійців після воєнних дій.
Військові у супроводі лектора-екскурсовода поринули в минуле Києво-Печерської лаври: відвідали її ключові пам’ятки, включно із печерами та церквою Спаса на Берестові, відвідали Митрополичий сад.
Військовим було продемонстровано розкопки залишків склоробної майстерні XI-XII ст. та траси кам’яного муру ХІІ ст.
Програма «Духовне відновлення у Києво-Печерській лаврі» допомагає знайти моральну та духовну підтримку українським військовим.
Програма, що діє при Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», була створена з метою надання моральної та духовної підтримки військовим та військовополоненим після найважчих випробувань війни.
«Вечірній Київ» повідомляв, що у лаврському заповіднику стартував літній табір для дітей, які потребують особливої соціальної уваги.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua