Незадекларована праця — це свідоме ухилення роботодавців і працівників від оформлення трудових відносин з метою отримання тих чи інших переваг за рахунок приховування реальних доходів, отримання соціальних пільг, несплати податків тощо.
На жаль, незадекларована праця залишається поширеним явищем і під час війни, що в свою чергу шкодить, зокрема і обороноздатності нашої країни.
За найменшими оцінками державний бюджет щороку втрачає від незадекларованої праці близько 100 мільярдів гривень. Ця величезна сума могла б допомогти нашим воїнам захищати Україну і швидше звільняти тимчасово окуповані території.
З метою донесення до всіх громадян інформації про ризики і наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин та зміни у законодавстві Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!».
«Мета кампанії полягає в інформуванні роботодавців та працівників про вимоги законодавства до оформлення трудових відносин, а також в одночасному здійсненні моніторингу стану додержання вимог законодавства. Такий моніторинг є основою для формування переліків суб’єктів господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, для подальшого спостереження та реагування», — пояснюють у Держпраці.
Наразі інспектори праці здійснюють інформаційні відвідування у сферах торгівлі і організації харчування, одночасно аналізують динаміку працевлаштування в інших галузях. Загалом, за перше півріччя цього року проведено більш ніж 103 тисяч інформаційних відвідувань роботодавців, понад 5 тисяч семінарів та нарад на тему задекларованої праці.
У Держпраці наголошують, що тільки задекларована праця допоможе захистити нашу країну, сприятиме розвитку економіки та зробить наше життя кращим.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua