На базі Дарницького лісопаркового господарства встановили потужний фінський дровокол Palax, який переробляє довгомірну деревину в колоті дрова для потреб пунктів обігріву.
Один лісопильний агрегат замінює 10 працівників з колунами. Машина сама подає по стрічці стовбури дерев, оператор лише підбирає режим та розмір розпилювання колоди й в залежності від потреб у товщині дров — різні ножі розколювання.
Петро Пантелеєв
«Спочатку війни працівники наших лісгоспів працювали на оборону міста, давали деревину для створення фортифікаційних та захисних споруд у Києві та області. Нині у міста трохи інші потреби: зима триває і є попит на дрова. Адже вони використовуються зокрема для пунктів обігріву, яких наразі у столиці функціонує 531», — пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За словами Пантелеєва, для столиці газ є основним видом палива, однак альтернативними джерелами опалення — дровами — користуються й в деяких соціальних закладах, у домогосподарствах.
Також не в усіх пунктах обігріву в місті є генератори. Десь стоять пічки-буржуйки. Фінський дровокол дозволяє заготовити 20 кубометрів колотих дров за зміну — третину доби. Для вироблення аналогічного об’єму вручну знадобилося б 5 робочих днів і 10 працівників.
За словами начальника Управління екології та природних ресурсів Олександра Возного, агрегати для виготовлення дров придбали для двох лісгоспів — Дарницького та Святошинського лісопаркових господарств. Йдеться про потужний Palax фінського виробництва і більш компактний дровокол словенського бренду Tajfun.
Олександр Возний та Олексій Король
«Ми придбали установки для найбільших господарств. Ці агрегати допомагають перш за все забезпечити пункти обігріву деревиною. Місто вже заготувало близько 1600 кубометрів дров, крім цього близько 500 кубометрів вже передано на пункти. Вразі необхідності така машина дозволить оперативно збільшити кількість колотих дров за рахунок того, що вона фактично заміняє десять людей, які працювали раніше колунами. Тому проблем з дровами у нас немає, в разі потреби ми можемо збільшити запаси й забезпечити місто», — сказав Олександр Возний.
За словами гендиректора КО «Київзеленбуд» Олексія Короля, у Дарницькому лісгоспі є можливість заготувати ліс для потреб міста, адже його територія найбільша.
«На сьогодні заборонений доступ лише на 5 тисяч гектарів лісів навколо Києва. На 27 тисячах гектарів ми проводимо свою діяльність, адже ліси безпечні для роботи лісівників. Дрова роблять з сухостою, аварійних дерев, які є в наших лісах, й саме вони дають нам сьогодні тепло», — сказав Король.
Такі колоди машина переробляє за хвилдини
Дрова рубають потужні ножі
«Вечірній Київ» повідомляв, що у столиці продовжується збір старих новорічних ялинок. За два тижні кияни здали на переробку понад тисячу дерев.
Фото Олексія Самсонова
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua