Дмитро Шимків пішов з Українського фонду стартапів: що сталося

Дмитро Шимків. Фото: Dmytro Shymkiv / Facebook

Дмитро Шимків. Фото: Dmytro Shymkiv / Facebook

Після п’яти з половиною років роботи у наглядовій раді Фонду розвитку інновацій, який розвиває цивільні та оборонні напрямки (Український фонд стартапів та Brave1), Дмитро Шимків подав у відставку та склав повноваження.

business festival

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі. Київ, 12 грудня, офлайн Забронювати участь

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Своє рішення він пояснив тим, що його бізнес проекти, зокрема у Defense Tech, вимагають більшого залучення, а також створюють конфлікт інтересів, коли йому все частіше доводиться утримуватися під час прийняття рішень наглядовою радою.

Як зауважив Шимків, загалом за 5 років діяльності Фонд стартапів видав 571 грант на суму понад 425 млн грн.

Станом на 2024 рік пул експертів, які долучені до оцінки стартапів та іх пропозицій, збільшився майже в 5 разів та становить 217 осіб з понад 20 індустрій.

Шимків нагадав, що за останні 4 роки Український фонд стартапів спільно з ключовими партнерами (USAID CEP, UMAEF та багатьма іншими) здійснив потужну підтримку для більш ніж 450 стартапів та презентував національний стенд української технологічної екосистеми на 46 масштабних міжнародних tech-подіях — серед яких Consumer Electronics Show і SelectUSA Investment Summit у США, Bett UK і London Tech Week у Великій Британії, Viva Technology у Франції, Web Summit у Португалії та інші.

“Українські стартапи змогли залучити значні понад $7 мільйонів інвестицій та збільшити свої сукупні продажі до $11 мільйонів, що підтверджує стійке зростання та потенціал нашого технологічного сектору”, – зауважив Шимків.

Він додав, що найпотужніша державна програма із розвитку та збільшення кількості ефективних українських оборонних технологій для ЗСУ –  кластер Brave1, який створений в рамках Фонду розвитку інновацій, допоміг за півтора року Україні стати одним із найбільш динамічних defense tech хабів світу.

Наразі платформі кластера зареєстровано більше 3 000 розробок, а близько 220 технологій кодифіковані згідно зі стандартами НАТО, а загальний обсяг виданих грантів перевищує 382 млн гривень.

За словами Шимкова, тільки у 2024 році вдалося залучити в українську екосистему оборонних інновацій більше як 25 млн доларів інвестицій.

Хто такий Дмитро Шимків

Дмитро Шимків народився 28 вересня 1975 року у Львові. З 14 років займається програмуванням та інноваціями.

Закінчив Львівський державний університет “Львівська політехніка”, факультет телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки. 2011-го – ICT and Public Policy: The Next Wave, Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді, США.

Під час навчання в університеті ініціював створення однієї з перших університетських комп’ютерних мереж в Україні – PolyNet.

Був генеральним директором Microsoft Україна (2009-2014), заступником голови Адміністрації президента України (2014-2018).

Потім Шимків став виконавчим головою ради директорів фармацевтичної компанії Дарниця (2018-2022) Також він обіймає посади члена наглядових рад Київстар, Helsi.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *