У міському застосунку «Київ Цифровий» з’явилася низка нових сервісів у 2022 році. Вони стосуються транспорту, зв’язку, безпеки, туризму, адміністративних послуг тощо.
Команда «Києва Цифрового» підбила підсумки року та представила нові досягнення міста, які були впровадженні у воєнний час.
«Війна внесла корективи в наші плани. Проте головна місія залишалась незмінна — щодня робити Київ комфортнішим, безпечнішим та екологічнішим. Жодні ракетні обстріли не зупинять розвиток столиці», — заявив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич.
Керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич. Фото: Борис Корпусенко
На заході також виступив Володимир Кличко, який став амбасадором міського застосунку Київ Цифровий.
ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ
Київ став першим в Україні містом, яке повністю відмовилось від паперових квитків у транспорті. Замість них підключили оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах.
Також у «Київ Цифровий» додали новий сервіс — рух громадського транспорту. На ньому можна знайти 3000 зупинок, понад 100 маршрутів автобусів, тролейбусів і трамваїв. Сервіс дозволяє відслідкувати час їх прибуття, зберігати маршрути та дізнаватися про можливі й актуальні варіанти пересадок.
Скріншот з «Київ Цифровий».
Скріншот з «Київ Цифровий».
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ЗАГРОЗИ ТА ЗВ’ЯЗОК
В умовах війни «Київ Цифровий» став рятівним інструментом для жителів міста. Додаток сповіщає про сигнал «Повітряна тривога» та спрямовує людей до найближчого бомбосховища.
У застосунку зібрали посилання на розташування укриттів та інструкцію, як дійти туди при обстрілах. Туди ж додали мапу аптек, АЗС і СТО столиці, які працюють.
Скріншот з «Київ Цифровий».
Також у додатку є мапа травмпунктів, точок продажу хлібу, пунктів із безкоштовною питною водою та бюветами, точки продуктових магазинів, які працюють, зоомагазинів та ветлікарень, гуманітарних штабів тощо.
Крім того, в Києві встановили 295 базових станцій у всіх районах міста.
«Це перше в Україні місто, де побудували міську опорну мережу та інфраструктуру для впровадження технології інтернету речей. Близько 1000 укриттів було підключено до Wif-Fi», — зазначили у команді «Київ Цифровий».
АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ТА Е-ДЕМОКРАТІЯ
Цьогоріч «Київ Цифровий» спростив отримання адміністративних послуг киянам. Тепер записатися у ЦНАП можна онлайн — це дозволить мінімізувати очікування в черзі.
Крім того, у застосунку з’явилися електронні петиції та можливість голосування.
«До появи петицій у Київ Цифровий було 38 петицій та 4 тисячі підписів. Після появи петицій у Київ Цифровий стало 426 петицій та 570 тис підписів. Це активно залучає громадян до динамізації суспільних процесів розвитку столиці», — заявили у команді «Київ Цифровий».
Скріншот з «Київ Цифровий».
Також у застосунок додали англомовну версію. Це дозволило іноземцям отримувати актуальну інформацію про життя в місті.
ЕКОЛОГІЯ, КУЛЬТУРА І ТУРИЗМ
Ще одна нова функція — сповіщення про погіршення якості повітря в Києві та рекомендації, як діяти. Нині в Києві працюють 46 датчиків і п’ять станцій, які аналізують повітря за великою кількістю показників.
Зазначимо, такі ж системи вже працюють у десятках країн світу.
Крім того, команда «Київ Цифровий» створила туристично-культурний хаб з віртуальними 3D-турами. Охочі в онлайн-режимі можуть побачити столичні будівлі, зруйновані внаслідок російських обстрілів.
Тури супроводжуються 15 аудіогідами двома мовами.
На сьогодні оцифровано вже 11 об’єктів. Серед них — історична реконструкція, історичні персонажі та елементи інтерактиву.
Команда «Києва Цифрового» підбила підсумки року
Очікується, що в Києві також з’явиться акселератор для міських ініціатив «Стійке місто». Завданнями проєкту будуть забезпечення стійкості, цивільна безпека та енергоефективність столиці.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua