Спеціалізована антикорупційна прокуратура продовжує спрямовувати кошти на рахунок «Оборона» Національної платформи «UNITED24» — ще майже 15 млн грн буде перераховано на проєкт Збройних сил України «Армія Дронів». Ці кошти мають сплатити засуджені відповідно до перших обвинувальних вироків у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ «Укргазбанку». Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
«Упродовж 2014-2020 років колишнє керівництво банку та інші особи, під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділо грошима у сумі 205 млн грн. САП та НАБУ повідомлено про підозру 16 осіб, які залучались до участі у цій „агентській схемі“, серед яких колишні Голова Національного банку України, заступник Міністра юстиції України та перший заступник Генерального прокурора України», — нагадують у САП.
8 осіб з-поміж підозрюваних вирішили піти на співпрацю із стороною обвинувачення. Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, у тому числі щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у розмірі 205 млн грн.
Одночасно підозрювані зобов’язались частково відшкодувати збитки та перерахувати кошти на підтримку Збройних сил України.
Як наслідок, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до Вищого антикорупційного суду упродовж серпня 2023 року скеровано 3 обвинувальних висновки та 8 угод про визнання винуватості.
Наразі Вищим антикорупційним судом винесено вироки, яким затверджено такі угоди та притягнуто до кримінальної відповідальності. Ці покарання пов’язані із штрафом та позбавленням волі. Але через те, що було надано викривальні покази, то засуджених звільнено від покарання із встановленням випробувального терміну.
У межах цих угод до Державного бюджету України відшкодують 35 мільйонів гривень. Крім того, згідно з умовами угод особи сплатять 14,726 млн грн на проєкт Збройних сил України «Армія Дронів».
«Зауважимо, щодо інших 7 підозрюваних на даний час здійснюється ознайомлення із матеріалами кримінального провадження. Після надання їм доступу до матеріалів справи буде вирішено питання про скерування обвинувального акту до Вищого антикорупційного суду», — зазначили у САП.
Нагадаємо, 4 жовтня 2022 року Кирило Шевченко подав на розгляд Президенту України заяву про відставку з посади голови Нацбанку. Пояснив він це «причинами, пов’язаними зі здоров’ям, які він не може надалі ігнорувати». А через декілька днів Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 6 жовтня 2022 року оголосили йому підозру. Кирило Шевченко відкидає звинувачення і вважає, що це політичне переслідування.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua