Вчора, 9 березня, у селі Бовшів, що на Івано-Франківщині, попрощались із уродженцем села та Героєм України — військовим, командиром спецпідрозділу «Вовки Да Вінчі» Дмитром Коцюбайлом. А вже 10 березня похоронна процесія рушила на Київ.
Близько 11 ранку кияни один за одним почали сходились до Михайлівського Золотоверхого собору на панахиду. У багатьох в руках були квіти, переплетені чорною стрічкою.
Людей пропускали через два турнікети, оскільки пізніше на панахиду приїхав президент України Володимир Зеленський. Загалом до Михайлівського собору прийшло близько півтори тисячі людей.
Меншість — відстоювала панахиду в середині, більшість — чекала у дворі.
Богослужіння пройшло важко. Матір Дмитра кілька разів втрачала свідомість: її супроводжували медики. Кохана Дмитра — волонтерка, учасниця бойових дій, депутатка Київради від фракції «Голос» Аліна Михайлова заспокоювала бабусю та матір Героя та увесь час була поруч. Присутні не стримували сліз.
Відспівували Дмитра, зокрема, й військові капелани.
Пізніше до панахиди приєднався Володимир Зеленський, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єрка Фінляндії Санна Марін, яка з візитом прибула до України.
Два роки тому Зеленський присвоїв Дмитру звання Героя України. А нині він передав матері загиблого Оксані Коцюбайло відзнаку «Хрест бойових заслуг», за самовіддане служіння українському народу та вірність військовій присязі.
Опісля — Герою віддали честь в центрі міста. Люди пройшли ходою від Михайлівського собору до Майдану Незалежності, де і пройшла церемонія прощання з Коцюбайлом. Кортеж з труною супроводжували під вигуки «Да Вінчі» тричі Слава!». На площу прийшло кілька тисяч людей і сотні військових з різних підрозділів. Задля безпеки дорогу до Майдану перекрили.
Простився з Дмитром Коцюбайлом й мер Києва Віталій Кличко. Також журналісти помітили на площі всю військову еліту: головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова та міністра оборони України Олексія Резнікова.
Фото Олексія Самсонова
Фото: Даша Гришина
Серед інших на прощання прийшли: глава міської військової адміністрації Сергій Попко, головний сержант у 47 ОМБр «Маґура Валерій Маркус, український військовий та адвокат Масі Найєм, шоумен та волонтер Сергій Притула, активіст та волонтер Сергій Стерненко, парамедикиня Юлія Куба, фронтмент гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин, журналістка Яніна Соколова, акторка Ада Роговцева тощо.
Наприкінці церемонії оркестр військових виконав гімн України. Труну вкрили українським прапором та родина відправилась на поховання.
Годинами раніше на Майдані Незалежності простились з полеглими в Бахмуті батьком Олегом та сином Микитою Хомюками. Обидва загинули разом в окопі.
***
Про загибель легендарного бійця повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні. Ця новина шокувала всіх. У соціальних мережах люди один за одним публікували пости про трагічну втрату та згадували знайомство з Героєм.
Дмитру Коцюбайлу було 27 років. На війну пішов у віці 18 років, і всі ці роки продовжував боронити державу. У 2014 році він зазнав важкого поранення у Пісках Донецької області. Після одужання повернувся на фронт. Молодший лейтенант, командир батальйону «Вовки Да Вінчі» в складі 67-мої окремої механізованої бригади. Глава держави своїм указом присвоїв Дмитру у 2021 році звання Героя України.
Даша ГРИШИНА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua