10 серпня, після довгих судових слухань нарешті Господарський суд міста Києва ухвалив справедливе рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» шляхом їх повернення.
Про це повідомляє МКІП. Мова йде про 79 об’єктів Нижньої Лаври.
Днем раніше, 9 серпня 2023 року, Господарський суд міста Києва по іншій справі визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) УПЦ та Національним заповідником «Києво-Печерська лавра».
Світлина МКІП про те, як у Нижній лаврі, попри рішення суду, не допускали до корпусів комісію міністерства та Заповідника.
Підставою для розірвання договору стала низка порушень, які були встановлені під час перевірки комісією МКІП та Заповідником.
Як повідомляють у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», 10 серпня, комісія Заповідника продовжила свою роботу із повернення корпусів Нижньої лаври у власність держави.
Доступ до корпусів членам комісії у Нижній лаврі заблокували.
Планувалось опечатати 4 корпуси, що не залучені в релігійній діяльності й, фактично, використовуються як готелі: № 54, № 57, № 58, № 68.
«Попри письмове попередження, надане Монастирю щодо вивільнення приміщень, діяльність комісії вкотре було заблоковано, а доступ до приміщень — перекрито», — повідомила адміністрація.
Тож через системне перешкоджання роботі Заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври, з метою врегулювання визначених питань його адміністрацією ухвалено таке рішення (Наказ № 04-07/91 від 10.08.2023):
— з 7:00 11 серпня 2023 року тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів (за виключенням священників, ченців та працівників чоловічого монастиря).
Для проведення богослужінь і відвідування на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» буде відкрито:
1. Храм Прп. Сергія Радонезького,
2. Храм Прп. Агапіта Печерського,
3. Храм Воскресіння Христового («Афганська церква»),
4. Храм Прпп. Антонія та Феодосія Печерських із Трапезною палатою,
5. Успенський собор.
Просимо всіх поставитися з розумінням до зазначеної ситуації.
У Заповіднику перепрошують за тимчасові незручності, а також наголошують:
«Діяльність ченців в Києво-Печерській лаврі має продовжуватись, однак усі об’єкти загалом мають бути повернуті в користування державі, і це буде виконано».
Сьогодні, 11 серпня, о 10:00 відбудеться брифінг Максима Остапенка, в.о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
Про подробиці розмови пана Остапенка з пресою видання «Вечірній Київ» повідомить після брифінгу.
Читайте також за темою:
«Національний заповідник „Києво-Печерська Лавра“ перебуває в небезпеці, — ЮНЕСКО». Масштаби впливу обстрілів на історичний центр міста ширше за ті, які очікувались на початку. ЮНЕСКО нещодавно рекомендувала додати до переліку об’єктів Світової спадщини в небезпеці ще 2 об’єкти в Україні, з огляду на загрозу їхньому збереженню. Це собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра — у Києві, а також ансамбль історичного центру Львова. Про це під час брифінгу заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua