64% смертей в Україні припадає на серцево-судинні захворювання — 450 000 втрачених життів щороку. І це не просто цифри, адже за кожним інфарктом чи інсультом — чиясь унікальна історія, яка обірвалась в одну мить.
До того ж нині ССЗ все частіше трапляються серед молоді. Іншими словами, інфаркту й інсульту стає байдуже, скільки тобі років — 50 чи 25.
Дізнатися про свій ризик розвитку хвороб серця і судин можна за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Фахівці нагадують, що значно простіше запобігти хворобі, ніж її лікувати.
Розвиток ССЗ напряму залежить від чотирьох поведінкових факторів ризику, якщо їх мінімізувати, то можна знизити вірогідність хвороби. Отож необхідно відмовитися від:
Матеріали розроблено ГО «Життя» у партнерстві з Центром громадського здоровʼя МОЗ України для інформаційної кампанії «Стань на варті свого серця», яка реалізовується у рамках проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарії та має на меті скорочення поширеності неінфекційних захворювань в Україні та запобігти передчасній смертності від НІЗ в Україні.
Нагадаємо, 29 вересня, Україна відзначає Всесвітній день серця.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua