Культурні проєкти за кордоном — це можливість нагадати про України, показати наше культурне надбання та розказати про сучасну ситуація.
Один з таких проєктів — виставка традиційного китайського живопис з Музею Ханенків, що відкрилася у Національному художньому музеї Литви.
Твори зі збірки музеї Ханенків показують у Литві. Фото: Музей Ханенків
Пейзажі, портрети і жанрові сцени, а також анімалістично-ботанічні роботи представлені на виставці «Послання з «ідеального світу», повідомляють у Музеї Ханенків.
Пафосні чи іронічні, містичні чи продиктовані прагматикою міжнародного бізнесу — повідомлення китайського живопису такі різні. Та що б не висловлювали художники, вони — а разом з ними і глядачі — завжди були певні, що картини врівноважують всі протилежності та суперечності світу.
У старосвітському Китаї заняття мистецтвом було способом вдосконалити і власну особистість, і цілий Всесвіт. Художник виступав у ролі медіума, який показував одвічну гармонію людей, природи і духів.
Твори зі збірки музеї Ханенків показують у Литві. Фото: Музей Ханенків
Ще один проєкт, який представлений у Національному художньому музеї Литви — «Калам і пензель. Ісламська мініатюра і каліграфія». В експозиції показують невелику, але надзвичайно цінну колекцію ісламської мініатюри та каліграфії. Це твори 13-19 століть з Персії, Туреччини та Індії.
Виставки є продовженням тісної співпраці між закладами, зазначають у музеї Ханенків.
Сьогодні у Києві масштабно відзначать Міжнародний день музеїв: програма. Попри воєнний стан, столичні заклади долучаються до свята, пропонують відвідувачам безкоштовно оглянути експозиції та готують цікаві та пізнавальні події.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua