До повномасштабного вторгнення на території Бахмутської громади проживало близько 80 тисяч жителів, серед яких 70 тисяч — мешканці міста Бахмут. У Києві нині перебуває понад 7 тисяч мешканців Бахмутської громади.
На початку форуму «Допомога. Підтримка. Співпраця», який проходив у Вишгороді, показали фільм-презентацію про історію мирного потужного Бахмута, яким він був до війни: чим пишалися, над чим працювали у місті до того, як його понівечили російські солдати.
Керівництво легендарного міста привітало партнерів — усіх тих, хто сьогодні допомагає вимушеним переселенцям з Бахмута; відзначило подяками представників волонтерських організацій і міської влади за підтримку бахмутян та активну співпрацю.
Роман Лелюк та Ганна Петриєнко-Полухіна. Фото: фб-сторінка Романа Лелюка
«Сьогодні долучився до дуже сімейної й водночас емоційної події — форуму партнерів міста-фортеці Бахмут, на запрошення міського голови Олексія Реви, — розповів директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. — Важко уявити той сум і біль, який зараз відчуває кожен бахмутянин. Ми, як кияни, маємо зробити все, щоб мешканці Бахмута, які були змушені залишити свої домівки, відчували себе у столиці комфортно, як вдома».
Він відзначив, що проєкт VcentriHUB виявився корисним не тільки для киян, а й для бахмутян, які знайшли тут тимчасовий притулок.
«Спільно з міською владою Бахмута провели уже понад 40 заходів у Vcentri Hub: Оболонь. Впевнений, що після перемоги місто казкової краси відбудуємо, і воно стане ще кращим і затишнішим!», — підкреслив Роман Лелюк.
На форумі керівництво Бахмута подякувала партнерам. Фото: фб-сторінка Романа Лелюка
До слова, наприкінці червня 2023 року Департамент суспільних комунікацій КМДА, КНП «Центр комунікації» та Бахмутська міська рада підписали меморандум про співпрацю. Завдяки партнерству з владою Києва внутрішньо переміщені особи мають можливість спілкуватися, проводити різноманітні заходи та реалізовувати нові проєкти.
«Вважаю, що робота з внутрішньо переміщеними особами це виклик для кожного міста, району, та в цілому для держави. Ми повинні постійно пам‘ятати, що внутрішньо переміщені особи потребують нашої уваги, нашої допомоги та без перебільшення хочу зазначити, що особисто мені дуже хотілось аби наші нові мешканці, почували себе в Києві, та зокрема в Оболонському районі як вдома, максимально наскільки це можливо, — підкреслив голова Оболонської РДА Кирило Фесик, який також взяв участь у форумі. — Впевнений, що після Перемоги, прекрасне місто Бахмут відбудують і він буде ще кращим та комфортнішим. А поки триває боротьба ми будемо продовжувати вам допомагати, підтримувати та робити усе, щоб ваше життя та в цілому інтеграція була максимально комфортною».
За всебічну підтримку партнерам міста-фортеці Бахмут вручили символічні подяки. Фото: фб-сторінка Романа Лелюка
Раніше, під час підписання меморандума про співпрацю, «Вечірній Київ» розпитав секретаря Бахмутської міської ради Ганну Петриєнко-Полухіну про роботу влади міста Бахмута, який вся Україна знає як «місто-фортецю». Це проста та зворушлива розповідь про людей та їхню щоденну працю заради містян в епіцентрі бойових дій.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua