У четвер, 20 квітня, Київрада на своєму засіданні звернулась до Кабміну та Ради національної безпеки і оборони з проханням у межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо припинення з УПЦ МП договорів оренди або користування культовими спорудами, які перебувають у державній власності.
Як зазначив депутат Київради від «Європейської Солідарністі» Вадим Сторожук, релігійні громади, які пов’язують в Україні з російською православною церквою, це передусім осередки УПЦ МП. За його словами, вони досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством. Про це повідомляє пресслужба Київради.
«Офіційно російська православна церква нібито не має жодного стосунку до так званої УПЦ МП. Однак, ця релігійна організація, центр якої перебуває у країні-агресорі, за встановленими правоохоронними органами фактами, послідовно і системно використовується росією для політичного впливу на Україну», — сказав Вадим Сторожук.
За його словами, численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать про те, що структури РПЦ в нашій країні використовують російські спецслужби для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів.
«ЗМІ повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ МП. Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної та військової окупації. Розгалужена мережа РПЦ в Україні в умовах повномасштабної війни розкрила свою справжню сутність. Численні колаборанти в рясах не лише благословляли „визволителів“ та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів», — зазначив Сторожук.
Депутат наголосив, що релігієзнавча експертиза, проведена відповідно до рішення РНБО встановила, що УПЦ МП так і не розірвала зв’язок з РПЦ.
«Розірвання договорів оренди або користування на будівлі, які перебувають у державній власності з осередками церкви держави-окупанта буде мати позитивний вплив на суспільство, захист державних інтересів України. Це дозволить зменшити вплив росії на релігійну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів. Це ще один крок до Перемоги, та ще один крок у напрямку європейської інтеграції України», — додав Сторожук.
Також сьогодні, 20 квітня, Київрада розпочала процедуру створення Меморіалу захисників України. Столичні депутати підтримали рішення про відведення землі для кладовища, де ховатимуть загиблих українських захисників у Биківні.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua