Київрада закликала Кабінет Міністрів України запровадити на державному рівні механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення медичними виробами з мовним виводом, зокрема глюкометрами та тонометрами.
Таке звернення було підтримано 2 листопада на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 78 депутатами.
Як зазначила депутатка Київської міської ради (фракція «Європейська солідарність»), голова постійної комісії з питань охорони здоровʼя, сімʼї та соціальної політики Марина Порошенко, наразі до міської ради надходять звернення громадських об’єднань осіб з інвалідністю щодо потреби у забезпеченні незрячих пацієнтів медичними виробами з мовним виводом, зокрема тонометрами глюкометрами для постійного користування.
Марина Порошенко. Фото: Борис Корпусенко
«Відповідно до затвердженого Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю медичними виробами здійснюється на підставі індивідуальної програми реабілітації. Зокрема, люди забезпечуються безоплатно медичними виробами з урахуванням їх індивідуальних потреб. Ця вимога унеможливлює централізоване забезпечення Департаментом охорони здоров’я КМДА цими медичними виробами, — зазначила Марина Порошенко. — Тому звертаємось із проханням запровадити на державному рівні механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами, зокрема глюкометрами та тонометрами з мовним виводом для постійного користування.
За її словами, це стане можливе лише через Міністерство соціальної політики України шляхом розширення переліку засобів, що підпадають під грошову компенсацію вартості за самостійно придбані такі засоби.
Депутатка додала, що у зверненні також зазначено прохання включити до переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, тест-смужки для глюкометрів з мовним виводом.
До теми:
- У столиці обговорили питання доступності закладів культури для людей з порушенням зору. Зокрема Національна оперета України презентувала п’ять вистав, що адаптовані для людей з втратою зору.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua