Депутати Київради затвердили перелік пам’ятник та пам’ятних знаків, які мають прибрати з публічного простору. Це об’єкти, пов’язані з комуністичним режимом, історією, культурою СРСР, які містять радянські наративи та неправдиву історичну інформацію. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.
За його словами, цим рішенням Київ виходить на фінішну пряму в питанні дерусифікації столиці.
«Ми повинні раз і назавжди завершити процеси декомунізації та дерусифікації нашого міста. Після повномасштабного вторгнення, я думаю, ні в кого нема сумнівів, що на вулицях української столиці не має бути нічого, повʼязаного з так званим «братнім народом»
З осені працювала наша Робоча група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та СРСР із публічного простору міста Києва. Спільно із профільними інституціями НАН України, Інститутом Націольнальної пам’яті та експертами ретельно відпрацювали інформацію щодо кожного памʼятника в нашому місті.
Мушу зауважити, що і кияни активно долучалися до цього процесу. Люди не хочуть більше бачити на вулицях нашого міста нічого російського», — зазначив Володимир Прокопів.
Він пояснив, що робоча група вже сформувала попередній перелік цих пам’ятних об’єктів. Він включає 297 пропозицій, з них 95 пам’ятників та 201 пам’ятну дошку, елемент оздоблення тощо.
Також ухвалили фінальне рішення з демонтажу (перенесення) 62 об’єктів, щодо яких є висновки науковців.
Місце тимчасового зберігання памʼятників вирішуватимуться Департаментом міського благоустрою КМДА спільно з районними державними адміністраціями.
Зазначимо, 13 липня Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на ремонт щита монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Радянський герб замінять на український.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua