Мер Києва Віталій Кличко розповів, що не воює з Офісом президента. На питання журналіста про наміри замінити чинного голову КМДА іншим кандидатом Кличко відповів, що «кастинг на мера Києва може проводитися тільки, коли будуть вибори». Про це йдеться в інтерв’ю Віталія Кличка виданню «Бабель».
«Чергові вибори мера Києва у 2025 році. Якщо хтось хоче зайнятися містом, він повинен готуватися до виборів. Це єдиний законний шлях, усе інше — спокуси контролювати столицю.
Головою КМДА може бути винятково київський міський голова, обраний киянами на місцевих виборах. Спроби призначити на цю посаду когось іншого — порушення закону», — наголосив Віталій Кличко.
На питання журналістки, яка головна претензія Офісу Президента до мера Києва, Кличко відповів, що на це питання у нього немає чіткої відповіді. Але «з 2019 року прізвище Кличко для них — чомусь великий подразник».
За словами Віталія Кличка, робочі конфліктні питання, які виникають між ОП та столичним головою, стосуються винятково контролю над столицею. Як приклад, він пояснив, що Київ складається з десяти районних адміністрацій, а їхні голови «не підпорядковуються меру міста, вони у вертикалі президента».
«Вони ж як балансоутримувачі відповідальні за укриття. Вони ж розпорядники коштів, які Київрада виділяє на облаштування укриттів. Вони ж подають інформацію щодо розташування і стану укриттів.
Сьогодні Роман Ткачук, керівник Департаменту муніципальної безпеки КМДА, під цілодобовим домашнім арештом, бо вніс неправдиві (Кличко жестом показує лапки) дані до мапи укриттів. Але він зробив це на основі документів, які подавали голови районів. Насправді велика кількість укриттів, про які вони відрапортували, не відповідають вимогам або їх там не існує, але все летить в Кличка… І догану мені виніс Кабмін, хоча раніше це було не в його компетенції — тобто якось криво все зроблене», — пояснив мер.
За припущеннями Кличка, винесена йому догана — «може бути спробою знищити його репутацію».
Він зазначив, що з президентом України спілкувався ще на початку повномасштабного вторгнення, але «багато чого є сказати» голові держави.
«Наприклад, хотів би сказати, що дуже деструктивно і незрозуміло для українців виглядає, коли всередині країни деякі політики займаються протистоянням у розпал війни. Ба більше, це дуже немудро виглядає в очах наших закордонних партнерів. Єдність усіх гілок влади, єдність усіх українців перед викликом існуванню країни — це запорука перемоги, пане президенте», — поділився міський голова.
Також Віталій Кличко розповів про розподіл обов’язків з Київською міської військовою адміністрацією. Він розповів, що з керівником КМВА Сергієм Попком вирішують питання у дискусії.
Також він додав, що попри створену колізію КМДА існує як виконавчий орган Київради. А Київрада ухвалює рішення щодо бюджету міста, життєзабезпечення столиці, фінансування проєктів.
Нещодавно Віталій Кличко заявив, що війна не є виправданням для утисків прав громад, для закручування гайок на місцях, для політичних розбірок і протистояння. Це не призведе до успіху ні всередині країни, ні в боротьбі з агресором.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua