14 жовтня у Трипільському етноісторичного комплексі відкрилася мистецька виставка «Князівни та княгині». Кияни могли побачити цю експозицію влітку у Києво-Печерській лаврі.
У експозиції понад 70 ляльок, які присвячені дружинам та донькам князів Русі-України Х — ХІІІ століття, жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ століття). Майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули їх у стилізовані шати.
З вітальним словом на презентацію приїхали майстрині Олександра Громова, Інна Луппа, Ірина Климова i Лариса Дідик. Загалом у проєкті взяло участь 50 майстринь. Ця виставка показує, які українці зібрані і як популяризують свою культуру у різних куточках України.
Під час презентації виставки. Фото організаторів
«Ми запросили наших меценатів, представників турагенцій, майстрів та колекціонерів, які надали нам експонати. З 15 жовтня ми маємо групи бажаючих до нас приїхати», — розповіла Організаторка виставки Юлія Білоусенко.
Деякі майстрині надали своїх ляльок на аукціон і збиратимуть донати для ЗСУ.
Українські майстрині, що працюють із традиційною вузловою лялькою, це дружня, ініціативна спільнота. Декілька років тому вони об’єдналися для проєкту «Українські ляльки мандрують світом» і самі так захопилися результатом, що вирішили продовжувати. Так виникла ідея відтворити стилізовані постаті українок, які були історичними постатями, добре відомими в Україні і Європі.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua