Внаслідок бойових дій вибухонебезпечними предметами було забруднено близько 40% території столичного регіону. З лютого 2022 року сили оборони знешкодили 205 684 мін, снарядів і гранат. Про це повідомив командувач угрупуванням сил та засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк у своєму Telegram-каналі, опублікувавши фото робіт з розмінування.
За його словами, росія нехтує будь-якими нормами міжнародного гуманітарного права: ні Женевську, ні Оттавську конвенцію вона не ратифікувала. Під час заходів із розмінування силам оборони нерідко загрожує надзвичайна небезпека.
Заходи з розмінування тривають постійно
«До заборонених мін, з якими доводиться стикатись групам з розмінування, відносяться міни типу ПМН, ПМН-2, ПМН-3, також ПОМ-3 та міни типу МС-3 — міни-сюрпризи, що закладаються в поєднанні з іншими видами боєприпасів. Крім того, велика кількість протитанкових та протипіхотних мін встановлені противником з елементами невилучаємості, чимало — встановлено в некерованому варіанті», — розповів Павлюк.
Він також зазначив, що у Київській області найбільш забрудненими вибухонебезпечними предметами є території Бучанського, Броварського та Вишгородського районів. У першу чергу перевірка території та знешкодження ворожих боєприпасів відбувається на найбільш небезпечних для цивільного населення ділянках: вздовж шляхів, ліній електропередач та залізничних колій.
Такий вибуховий пристрій неможливо витягнути
Небезпека, яку залишили після себе окупанти, не минула
«Проте певні ділянки місцевості досі можуть нести загрозу: лісові масиви, прибережні території, узбіччя доріг. Наші воїни попри все постійно працюють над поверненням безпеки на нашу землю. І наполегливо просять подбати про власне життя та не ігнорувати маркування небезпечних ділянок», — наголосив Павлюк.
Раніше Асоціація саперів України повідомляла про застосування російськими військами заборонених міжнародними конвенціями протипіхотних мін типу ПОМ. Цей боєприпас третього покоління має сейсмічний датчик цілі, тобто реагує на амплітуду кроків.
Ворог використовує заборонені міжнародними конвенціями міни
На Київщині працюють сапери
Вона не підірветься від ходи чи бігу тварини, як це бувало в Афганістані, коли моджахеди розміновували радянські мінні поля, проганяючи отари овець. ПОМ-3 — більш розумна міна, і її датчик спрацьовує лише на вагу середньостатистичної людини й амплітуду її кроків.
А протипіхотна міна типу МС-3 використовується окупантами, щоб захистити протитанкову міну від знешкодження. Крім того, її встановлюють окремо як міну-пастку, яка вибухає при знятті з неї навантаження. Такий вибуховий пристрій також неможливо витягнути та знешкодити, хіба що методом підриву.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що росія створила в Україні найбільше мінне поле у світі. Його загальна площа сягає 250 тисяч квадратних кілометрів, що перевищує весь Корейський півострів, Румунію та Британію.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua