11 квітня у вестибюлі станції метро «Кловська» відбулася урочиста презентація дитячої точки «Спільно». Захід відбувся в межах співпраці ЮНІСЕФ та КП «Київський Метрополітен».
Проєкт реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Банк розвитку KfW.
За словами ініціаторів проєкту, дитячі точки «Спільно» покликані запропонувати дітям безпечний та затишний простір, де працюють професійні педагоги, аніматори та психологи, які проводять творчі заняття та розвивальні ігри для малечі, яка отримує доступ до освітніх заходів та корисного дозвілля під час війни.
У просторі «Спільно» діти можуть гратися з однолітками та навчатитися. Фото: Олексій Самсонов
«В час війни простори „Спільно“ стали точками стабільності та безпеки для дітей. Тут вони можуть проводити час зі своїми однолітками, гратися та навчатися… Діти зможуть взяти участь у розвивальних активностях та отримувати психологічну допомогу», — розповідає про ініціативу Мурат Шахін, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.
За словами начальника КП «Київський метрополітен» Віктора Брагінського, нещодавно підприємство та Дитячий фонд підписали меморандум про співпрацю щодо відкриття п’яти нових таких точок.
«Згодом планується облаштувати та відкрити ще чотири кімнати на станціях: Академмістечко, Дорогожичі, Героїв Дніпра та Позняки. Таким чином, на кожній з трьох гілок столичної підземки буде принаймні одна точка „Спільно“», — розповів очільник столичної підземки.
Керівник метрополітену та представники ЮНІСЕФ уклали меморандум про співпрацю. Фото: Олексій Самсонов
Відкриття локації супроводжувалося різноманітними майстер-класами, іграми та руханками для перших відвідувачів точки «Спільно». Аніматори та волонтери від ЮНІСЕФ розважали малечу різноманітними забавами, то ж стінах підземки часто лунав дзвінкий дитячий сміх.
З перших місяців війни, ЮНІСЕФ та партнери відкривають ці дружні до дітей простори, щоб створити сприятливе середовище для підтримки малечі та їхніх опікунів. Завдяки ігровому формату точки «Спільно» дарують дітям відчуття нормального життя, допомагаючи їм відволіктися від тривог війни. Також тут, на одному просторі діти можуть отримати психосоціальну підтримку, медичний огляд та перенаправлення до спеціалізованих служб.
Дитяча точка на станції метро «Кловська». Фото: Олексій Самсонов
Волонтери ЮНІСЕФ проводили для малечі майстер-класи. Фото: Олексій Самсонов
Від початку березня 2022 року, за рік були відкриті понад 150 точок «Спільно» у 20 областях прийняли понад 77 500 відвідувачів, з них 48 000 дітей.
Дитячі точки «Спільно» надають підтримку та послуги, дітям та підліткам. Простори розташовуються у спеціальних наметах або організованих просторах у містах: станціях поїздів або метро, а також у притулках для внутрішньо переміщених осіб.
На станції «Кловська» облаштували безпечний простір для малечі. Фото: Олексій Самсонов
«Коли розпочалася ескалація воєнного конфлікту наприкінці лютого минулого року, ми активно працювали над облаштуванням для дітей безпечного простору, де вони б змогли перебувати під час повітряних тривог, граючись з однолітками або ж просто відпочити. Також локація є корисною і для дорослих, бо тут можна не лише отримати необхідну першу медичну допомогу, але й консультації юриста, інформацію щодо пошуку житла та інші корисні соціальні сервіси», — розповів Деміен Ранс, керівник відділу комунікації та адвокації ЮНІСЕФ.
Деміан Ранс- керівник відділу комунікації ЮНІСЕФ. Фото: Олексій Самсонов
Серед послуг, які можна отримати у Дитячій точці «СПІЛЬНО»:
• психологічна консультація (психолог, перша психологічна допомога для дітей та дорослих, перенаправлення);
• медична консультація для дітей та дорослих (сімейний лікар або медсестра, базове консультування, перенаправлення);
• консультування соціального працівника щодо доступних соцпослуг у громаді, перенаправлення для дітей з інвалідністю та інших вразливих категорій;
• групові заняття для дітей з соціальним педагогом, волонтерами, розвивальні та освітні заняття (арттерапія, ігри).
Мережа точок «Спільно» продовжує розширятися. Зараз вже функціонують понад дві сотні подібних дитячих просторів, що охоплюють різні регіони України.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua