Про це повідомляють на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
«Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Він незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків», — йдеться у дописі.
Фото: НАЗК
За даними антикорупційної державної установи, очільник Уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет Міністрів України (КМУ).
Однак, серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено був також і сам Голова КРАІЛ Іван Рудий, про протиправні дії якого повідомили очільника Уряду представники НАЗК.
«Дізнавшись про це, посадовець прийняв рішення про порушення дисциплінарного провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, викривача не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку його керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу», — зазначають представники НАЗК.
У разі визнання винним, за рішенням суду прем’єр може заплатити штаф з позбавленням обіймати певні посади. Фото ілюстративне: Freepek
Тож, на їхню думку, Денис Шмигаль вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 ст. 172-8 КУпАП — «Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень».
Також представники НАЗК зазначили, що запросили прем’єр-міністра України для ознайомлення з протоколом на 10 січня 2024 року, однак посадовець не з’явився у зазначений термін та не повідомив про причини неявки.
Наразі адміністративна справа що прем’єра вже скерована до суду.
Якщо посадовця визнають винним, то за санкцією статті він може заплатити штраф у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Крім того, це буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Також у НАЗК нагадали, що Закон України «Про запобігання корупції» встановлює заборону розкривати інформацію про особу викривача третім особам, які не залучаються до розгляду повідомлених ним фактів та тим, кого безпосередньо стосуються ці факти (ч. 1 ст. 535 Закону). Аналогічну норму містить і стаття 16 Директиви Європейського Парламенту і Ради ЄС 2019/1937 від 23.10.2019 про захист осіб, які повідомляють про порушення законодавства Європейського Союзу.
До теми: Батько-пенсіонер «подарував» своєму синові — заступнику голови Держмитслужби 4 мільйони гривень. У НАЗК вважають, що статки батьків високопосадовця не дозволяють робити такі подарунки.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua