Про це повідомила у своєму дописі у Facebook директорка Музею історії Києва Діана Попова.
«Ми з Ганна Старостенко, Ігор Добруцький та Марина Гукасова презентували „Небесного охоронця“ — ялинкову іграшку, яку виготовлено спеціально для нашого музею неймовірними творчими колегами з Різдвяні Історії», — зазначила директорка Музею.
Марина Гукасова, Ігор Добруцький, Ганна Старостенко та Діана Попова на заході «Небесний охоронець». Фото: Олексій Самсонов.
Діана Попова розповіла, що ялинкову прикрасу створили за мотивами унікального стародавнього барельєфа із зображенням Архистратига Михаїла, який знаходиться на першому поверсі музею.
До липня 1811 року, коли в Києві сталася масштабна пожежа він прикрашав будівлю Київського Магістрату.
Діана Попова-директорка Музею історії Києва. Фото: Олексій Самсонов
За свідченням музейних експертів, скульптура ймовірно виконана в 1697 році та зображує Архангела з опущеними крилами, який стоїть на змії та встромляє спис у його пащу. Малюнок і техніка карбування наближають пам’ятник до кращих зразків ювелірного монументального мистецтва XVII — XVIII століть.
Захід у Музеї Києва. Фото: Олексій Самсонов
Також в межах заходу в музеї урочисто запалили різдвяну ялинку, яка стала символом добра та світла:
«Чумацький шлях був орієнтиром по нічному небу, а для нас орієнтиром у темні часи є світло. Світло перемоги, справедливості, віри та добра, світло наших сердець. Саме це і символізує наша ялинка», — зазначила Діана Попова.
Учасники заходу біля різдвяної ялинки. Фото: Олексій Самсонов
Фото: Олексій Самсонов
Фото: Олексій Самсонов
Також очільниця музею анонсувала ще одну цікаву подію: 24 унікальні іграшки, розписані вручну, продадуть на благодійному аукціоні 24 лютого у другу річницю повномасштабного вторгнення. Кошти спрямують на реабілітацію бійців ЗСУ.
До теми: Як святкували новорічні свята три століття поспіль: у Музеї Києва триває унікальна виставка. ФОТО і ВІДЕО.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua