З початком широкомасштабного вторгнення в Україну, через пряму воєнну загрозу столиці, у Києві розгорнули систему інженерних загороджень.
В кожному районі міста були встановлені численні блокпости, обладнані бетонними блоками, мішками з піском. Навколо були вириті окопи та бліндажі. Все це разом діяло, як єдина система, виконуючи свою захисну функцію.
Київська міська військова адміністрація разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва та очільником КВА Сергієм Попком нині виробили спільне рішення з удосконалення системи інженерних загороджень у столиці.
Це пояснюють тим, що за рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій в Києві зведена до мінімальної.
Деякі блокпости у столиці приберуть з вулиць та проїжджих частин. Відео: КВА
Після детального аналізу чинної системи інженерних загороджень та після розрахунку усіх потенційних загроз та небезпек, Київська міська військова адміністрація повідомляє, що залишать не всі блокпости.
Сергій Попко, очільник КВА, пояснив, які блокпости у столиці приберуть. Фото: КВА
Деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати, а інші — перейдуть у «сплячий режим», будуть і такі загородження, які демонтують повністю.
Сергій Попко, очільник КВА пояснив детальніше:
«Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці — залишатимуться. Але їхні складові будуть вдосконалені — непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи. Частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста — залишаться у „сплячому“ режимі».
Блокпост у Києві. Фото: скрин відео КВА
Це означає, що такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях.
У разі виникнення загрози для столиці, їх оперативно повернуть, як систему інженерних загороджень у бойовому режимі.
«На таких „сплячих“ інженерних загородженнях буде проведена ревізія, з подальшою заміною чи відновленням непридатних елементів (бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо). Решту системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби — демонтують», — повідомляє КВА.
Тобто ці безпекові елементи приберуть з проїжджої частини; вивезуть бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки, будуть засипані окопи та демонтовані бліндажі.
У КВА сподіваються, що впровадження такого системного рішення зробить Київ більш комфортним для мешканців.
Демонтаж блокпоста. Фото: скрин відео КВА
«Таким чином, ми розвантажимо дороги столиці, що дозволить киянам більш вільно пересуватися містом. Але прошу нікого не забувати — війна в Україні триває! Повністю воєнну загрозу з північного напрямку ніхто не знімав. Крім того, є й інші безпекові завдання, які мають виконуватися в столиці країни у стані війни», — застеріг Сергій Попко киян.
Він запевнив, що місто й надалі буде поступово ставати комфортнішим для цивільних мешканців. Але повністю вся система оборонних інженерних загороджень, мабуть, зникне лише після того, як українці переможуть.
Очільник КВА закликав до згуртованості, допомоги один одному і ЗСУ та розуміння, що невеликий дискомфорт у житті — тимчасовий. А заходи безпеки можуть врятувати не одне життя.
«Вечірній Київ» писав про те, що9 березня країна-терорист завдала удар по Україні. В Києві був пошкоджений енергетичний об’єкт.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua