Операція «Рубікон» виявилася черговим кроком у послідовній діяльності Національної поліції з боротьби з наркотиками
Національна поліція здійснила другий етап великої антинаркотичної спецоперації «Рубікон», яка мала на меті припинити діяльність системи збуту наркотиків та психотропних речовин через інтернет.
У цій масштабній операції брало участь понад тисячу правоохоронців, а також співробітники Військової служби правопорядку та ДСНС. Про це інформувала Нацполіція, посилаючись на «Главком».
Правоохоронці пояснили, що під час операції вони виявляли не тільки виробників і розповсюджувачів наркотиків, а й усю структуру, що підтримувала їхню діяльність. «Мова йде не лише про безпосередніх творців наркотиків та їхніх продавців, а й про тих, хто допомагав функціонувати інтернет-магазинам, забезпечував зв’язок, логістику, фінансові операції та інші складові нелегального наркоринку», – підкреслили в Нацполіції.
Щоб задокументувати діяльність наркоугруповань, поліція використовувала методи оперативно-розшукової роботи, кримінальний аналіз, інструменти OSINT та дослідження блокчейну, що дозволило відстежувати операції з криптовалютою та фінансові потоки.
14 фото На весь екран
Що вдалося встановити
За результатами другого етапу операції:
- виявлено понад 400 осіб, які були залучені до наркобізнесу;
- 146 учасникам вже оголошено про підозру;
- ліквідовано одну лабораторію, яка виробляла alpha-PVP, та три цехи з виготовлення амфетаміну;
- конфісковано майже 90 кг наркотиків, серед яких 67 кг alpha-PVP, 3,6 кг амфетаміну, 1,3 кг мефедрону, 4 кг канабісу та інші заборонені речовини;
- арештовано понад 570 літрів прекурсорів;
- припинено функціонування каналів збуту наркотиків через інтернет.
Оціночна вартість вилучених наркотиків на нелегальному ринку становить близько 70 мільйонів гривень.
Ліквідували лабораторії у Києві, на Буковині та викрили схему на Полтавщині
На Буковині правоохоронці викрили та закрили лабораторію з виробництва alpha-PVP, а також перекрили шлях постачання психотропних речовин до різних регіонів країни. Вартість конфіскованих наркотиків сягає майже 44 мільйонів гривень, двоє членів угруповання були затримані.
У Києві поліція припинила діяльність лабораторії, що займалася виготовленням амфетаміну, а її керівника було заарештовано.
На Полтавщині викрито двох організаторів мережі з незаконного обігу прекурсору «фенілнітропропен». Під час обшуків у них вилучено приблизно 14 кг цієї речовини, з якої можна було б синтезувати таку ж кількість амфетаміну.
«Операція «Рубікон» стала черговим етапом систематичної роботи Національної поліції протидії наркозлочинності, особливо її сучасним цифровим проявам», – повідомили правоохоронці.
У лютому 2026 року правоохоронні органи провели масштабну спецоперацію «Рубікон». Було здійснено понад 500 обшуків на території 21 області держави.
