Про смерть корифея української оперної сцени повідомили на сторінці Національної музичної академії, де він, впродовж багатьох років, викладав вокальну майстерність.
«З глибоким сумом сповіщаємо, що відійшов у вічність народний артист України, багаторічний соліст Національної опери України, професор НМАУ імені Петра Чайковського Олександр Андрійович Востряков.
Висловлюємо співчуття рідним та близьким видатного співака.
Світла і вічна пам‘ять…» — йдеться у дописі.
Співакові будо 79 років. Фото з особистого архіву О. Вострякова.
Також на звістку про смерть Олександра Вострякова відреагували в Національній опері України, де артист працював понад 30 років.
» Українське музичне мистецтво втратило великого співака, з ім’ям якого пов’язана одна з найяскравіших сторінок сучасного оперного мистецтва. Олександр Востряков досягнув мистецьких вершин, продовживши й збагативши традиції української оперної школи…”- згадують у театрі видатного артиста.
О.Востряков в ролі Фауста в однойменній опері Шарля Гуно. Фото: Національна опера України
О.Востряков в ролі Рудольфа з опери Джакомо Пуччіні «Богема». Фото: Національна опера України
Фото: Національна опера України
Фото: Національна опера України
О.Востряков у виставі «Травіата». Фото: Національна опера України
На думку музикознавців, його прекрасний драматичний тенор зачаровував тисячі шанувальників опери впродовж півстоліття, а бездоганне виконання партій вітчизняного і світового класичного репертуару завжди позначалося талантом і натхненністю, психологізмом і артистизмом.
Олександр Востряков, як один із найяскравіших представників української вокальної школи, виступав на найпрестижніших оперних сценах світу. У доробку митця було понад сорок партій, які за своєю емоційною напругою і технічною складністю є вершинами вокально-сценічного мистецтва.
Ю.Хомич- Парубок, О.Востряков — Василь, Милана — Г.Ципола, Мартин — Р.Майборода, у виставі Г.Майбороди «Мілана». Фото: Національна опера України
Колеги згадують, що доля подарувала йому подвійний талант — він вмів співати сам і навчати співати інших.
З 1990 року Олександр Андрійович викладав сольний спів у Київській консерваторії (НМАУ) ім. П. Чайковського, роботі з ним завдячують своїми успіхами багато провідних майстрів сучасного українського вокального мистецтва.
З учнями після концерту у 2018 році. Фото зі сторінки співака у Facebook.
Його студенти з гордістю називатимуть себе учнями Олександра Вострякова, співака, який полишив яскравий і незабутній слід в історії.
Два роки тому корифей оперної сцени та професор кафедри оперного співу Олександр Андрійович Востряков урочисто відзначив 55-річчя своєї творчої діяльності.
За спогадами колег, Олександр Андрійович був життєлюбною і життєрадісною людиною. Таким він і залишиться назавжди в пам’яті всіх, хто чув його голос, бачив на сцені, знав у професійному й особистому житті, яке, на превеликий жаль, добігло кінця.
Прощання з Олександром Востряковим відбудеться у вівторок, 17 жовтня об 11.00 у фоє Національної опери України.
До теми: Два дні не дожила до свого дня народження: на початку жовтня пішла у засвіти Ніна Матвієнко.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua