Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов розповів британському виданню The New Statement, що «план теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений» російською терористичною владою.
За його словами, як передає офіційний сайт ГУР, ядерні реактори без охолодження можуть розплавитись за період від 10 годин до 14 днів.
До аварії на ЗАЕС також може призвести підвищення росіянами напруги на лініях електропостачання до станції.
«Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз», ― підкреслив Кирило Буданов.
Керівник ГУР МО України нагадав про мінування російськими військами ставка-охолоджувача ЗАЕС, а також повідомив про розміщення окупантами начиненої вибухівкою техніки біля 4 із 6 енергоблоків станції.
Кирило Буданов, очільник ГУР Міноборони України. Фото: Телеграм
«План теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений. Для прискорення катастрофи вони можуть використати технічні засоби», ― зазначив Кирило Буданов.
За словами начальника ГУР МО України, наказ держави-агресора вчинити теракт на ЗАЕС може бути спричинений поразкою російсько-окупаційних військ на лівому березі Дніпра ― створення зони ядерного лиха росія розглядає як запобіжник подальшого просування Сил безпеки та оборони України.
Водночас за оцінкою Кирила Буданова, існує ризик, що московія може здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як «превентивний захід», аби зупинити наступальну операцію України та заморозити лінію фронту в нинішньому вигляді.
Читайте також:
Де шукати правдиву інформацію у разі надзвичайної ситуації:
У разі надзвичайної ситуації оперативні дані будуть розміщені на офіційних сайтах та каналах комунікації Енергоатому, Державної інспекції ядерного регулювання України, ДСНС, Національної поліції України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, офіційних каналах місцевих (КМДА) та державних (Президент України, Кабінет Міністрів України) органів влади.
«Закоркуватися» вдома на добу: в МВС дали поради на випадок теракту рф на Запорізькій атомній станції.
Як врятуватись від «брудної бомби», застосування ядерної зброї чи аварії на АЕС — вся необхідна інформація зібрана в рекомендаціях, що актуалізовані на основі досвіду та інструкцій України після аварії на ЧАЕС.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua