Як підтримати ветеранів та допомогти адаптуватися їм на робочому місці — цьому працівники з управління персоналом «Київтеплоенерго» навчались за техніками ізраїльських військових психологів HR-служби усіх структурних підрозділів КП «Київтеплоенерго» пройшли навчання за тренінговою програмою «Адаптація військовослужбовців в робочому колективі». Про це повідомили в компанії.
Тренінг провели психологи Центру психологічної та ментальної реабілітації для військовослужбовців та ветеранів TMS Rehabilitation. В основі програми — багаторічний досвід ізраїльських військових психологів.
Працевлаштування чи повернення на своє робоче місце — надважлива складова у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.
«Наразі 350 наших колег захищають країну, 20 вже повернулись на свої робочі місця. То ж задача підприємства зробити так, щоб їм було комфортно працювати у своїх колективах», — наголошують у компанії.
Особливу увагу приділили «червоним лініям» у комунікації з військовослужбовцями
Тож на тренінгу йшлося про особливості взаємовідносин в колективах, посттравматичний синдром, як наслідок пережитого стресу під час бойових дій.
Учасники тренінгу отримали перевірені практикою методики щодо роботи з ветеранами, їх підтримки та адаптації після повернення із зони бойових дій.
Особливу увагу під час тренінгу приділили «червоним лініям» у комунікації з військовослужбовцями. Як приклад — недоречно докучати питаннями щодо чутливих тем, проявляти відчуття своєї провини чи намагатись оточити людину гіперопікою. Натомість щира вдячність та повага сприятимуть комфортному спілкуванню.
Також учасники тренінгу знайомились з ресурсними каналами, які допомагають відновити внутрішній баланс та адаптуватись до нової реальності. Такими каналами є віра, емоції, спілкування, уява, когнітивна діяльність та фізична активність. І саме завдяки індивідуальним особливостям людина сама вибирає спосіб боротьби зі стресом.
До слова, нещодавно у Центрі стресостійкості Києва презентували ізраїльську навчальну програму «Добре сусідство». Також Київ підписав меморандум про співпрацю з ITC. Зокрема, завдяки співробітництву з ізраїльською організацією у столиці вже навчили близько сотні психологів із наших служб, які тепер можуть працювати з ветеранами та їх родинами, постраждалими від війни.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua