До 160-річчя академіка Володимира Вернадського на станції українській антарктичній станції його імені вперше з’явилася масштабна артінсталяція — «Дім. Спогади». Це творче переосмислення старого британського бака, навколо якого з металу створені обриси рідного нам українського дому.
Архітектор Слава Балбек та конструктор Мітя Зінов’єв власним коштом дісталися станції та власноруч змонтували артінсталяцію. Але по дорозі у них були пригоди. Одну із яких розповіли в Національному антарктичному центрі.
Коли керівник «Майстерні чудес» Мітя Зінов’єв добирався в Антарктиду, на трасі Київ-Чоп у Рівненській області його зупинив поліцейський. Це було близько 4-ї ранку, комендантська година, тому, перевіривши документи, патрульний поцікавився метою поїздки.
Коли почув, що водій мчить в Антарктику, поліцейський неабияк здивувався і пішов за напарником та алкотестером. Тож Міті довелося вдруге переповідати, що їде в Антарктиду, кожна хвилина важлива, бо рейс з Будапешта за 14 годин.
І тут другий полісмен усміхнувся й каже: «Ви що — на „Вернадського“?». Тепер уже Мітя здивувався та докладно розказав, що їде будувати артінсталяцію. У відповідь патрульний запитав: «А шеврон наш сфоткаєте з пінгвінами?».
Конструктор погодився. Поліцейський зняв шеврон зі своєї куртки, віддав та побажав щасливої дороги.
Шеврон рівненського поліцейського у Антарктиді. Фото: Мітя Зінов’єв
Шеврон і пінгвіни. Фото: Мітя Зінов’єв
Мітя встиг на літак, разом зі Славою Балбеком успішно дістався Антарктиди і виконав обіцянку — сфоткав шеврон з пінгвінами та іншими жителями Антарктиди. Тепер мандрівний шеврон повернеться назад на Рівненщину.
До слова, різні сувеніри-лоти із зображеннями пінгвінів користуються чи не найбільшою популярністю на аукціонах, що їх проводять співробітники центру. А фотографії про життя пінгвінів користуються великою популярністю у читачів сторінки станції у фейсбуці.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua