Всі присутні мали змогу дізнатися від профільних лікарів, експертів, спікерів про те, як віднайти внутрішню силу для дій, залишатися в материнстві особистістю, встигати вести бізнес, бути мамою та дружиною, як виховати допитливу та відкриту дитину та багато інших «mom-hacks».
Родзинкою фестивалю стало нагородження переможниць «Supermom Awards», які пройшли через випробування, не втратили надію та рухаються вперед. Історії цих жінок вражають, захоплюють і надихають.
Засновниця Анна Мічкур (зліва) та організаторка Ірина Доценко.
«Ми хочемо зруйнувати стереотип „слабкої статі“, відкрити в жінці особистість завдяки майстер-класам, відновленню ресурсу та надихаючим лекціям медійних спікерів», — зазначила на початку заходу його засновниця Анна Мічкур.
ЛОКАЦІЇ ТА ЛЕКЦІЇ НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК
Фестиваль вдало поєднав лекційну частину у конференц-залі, зону для дитячих активностей та вeauty-зону для мам, де можна було зробити діагностику шкіри голови та масаж обличчя, а також величезний ярмарок крафтових товарів від українських виробників. Всі охочі дегустували продукти харчування, тестували доглядову та декоративну косметику й отримали безліч інформації про освітні програми для дітей. До речі, все було максимально зосереджене на збереженні екології, починаючи від посуду до подарункових пакетів.
Ярмарок крафтових товарів від українських виробників.
Радили, що почитати.
Святкові набори.
Дегустували продукти харчування.
Українські виробники пригощали смаколиками.
Тестували доглядову і декоративну косметику.
Тестували доглядову і декоративну косметику.
Бажаючих протестувати косметику було багато.
Серед лекторів відома лікарка-дієтолог та ендокринолог, засновниця «Школи здоров’я» Катерина Толстікова, яка дала безліч корисних порад по збалансованому харчуванню. А також поділилася цілим списком продуктів, які впливають на красу та молодість.
Відома лікарка-дієтолог та ендокринолог, засновниця «Школи здоров’я» Катерина Толстікова.
Генеральна директорка Michelin Ukraine Марина Ляшенко розповіла свою історію перетворення мрій на реальність та поділилася, як боротися зі стереотипами, які нав’язує суспільство.
Психологиня Олена Шершньова навчила присутніх, як перетворювати страх на ресурс.
Психологиня Олена Шершньова.
«Інколи я відчуваю страх. І це нормально. Адже сміливий не той, хто не боїться. А той, хто боїться, але йде у свої страхи. Часом страх — це інстинкт, що береже від реальної небезпеки. Але буває страх виникає, коли очевидної загрози нема. Коли ми йдемо у щось нове. Сьогодні я відчула легкий страх прямо на заході. Адже вперше брала участь у ярмарці, презентуючи свій „Щоденник гармонійної особистості“. І для мене це був певний вихід із зони комфорту, — зізнається Олена журналістці „Вечірнього Києва“. — У таких ситуаціях я звертаюся до концепції: „Страх — це маркер розвитку“. І справді: коли нам комфортно і затишно — ми не розвиваємося. А ось коли страшно, незвично — значить ми рухаємося вперед і вгору. Спробуйте використати цю концепцію, коли наступного разу буде страшно, але реальної загрози вашій безпеці не буде. І відчуйте: я розвиваюся, прокачуюся саме цієї миті».
Блогер-мільйонник Євгеній Бондаренко поділився з аудиторією, як, не зважаючи на перешкоди, йти до своєї мрії і перетворити хобі на успішний бізнес.
Блогер-мільйонник Євгеній Бондаренко
Дитячий та підлітковий психолог Денис Міщенко.
Вячеслав Поліновський дав корисні лайфгаки по вихованню покоління перемоги та акцентував увагу, як максимально розкрити потенціал дитини, а відомий дитячий та підлітковий психолог Денис Міщенко продемонстрував на цікавих прикладах нові виклики, які несуть сучасні діти.
ІСТОРІЇ, ЯКІ НАДИХАЮТЬ І ЗАХОПЛЮЮТЬ
Здавалося, на цьому Фестивалі історія кожної присутньої жінки, мами варта уваги. Світлана Терехова з донечкою Аріною не номінантки на «Supermom Awards», але вони справжні борчині сучасного світу. Пані Світлана з донькою чудом урятувалися від російських окупантів у Новій Каховці. Наразі вони ВПО, яких прихистила столиця.
Дівчат з Нової Каховки прихистив Київ. Світлана Терехова з донечкою Аріною.
«Квитки на цей захід нам подарувала одна чарівниця. І це для нас стало справжньою несподіванкою. Я випадково побачила анонс Фестивалю у соцмережах і так мені захотілося відволіктися від важких буднів і, насамперед, порадувати свою донечку, яка пережила багато стресових ситуацій. Тож я, не довго думаючи, написала організаторам, розповіла, що ми переселенці, і дівчата запропонували зробити «підвишений квиток», а раптом хтось висловить бажання й викупить його для нас.
І така людина знайшлася. Ви знаєте, в Україні багато милосердних людей і ми в цьому переконалися. Нас прихистили в Києві, дали одяг, допомогли з усім. А головне підтримали. Коли ми психологічно більш-менш відновилися, самі почали допомагати людям, які цього потребують. Адже взаємодопомога — велика справа, яка робить нашу країну сильнішою, витривалішою і незламною».
Насамкінець учасників і гостей Фестивалю чекало нагородження премією «Supermom Awards» і безліч подарунків для гостей заходу.
У номінації «Супермама — бізнес» перемогу отримала 32-річна Юлія Ублінських. Жінка виховує двох синів і має два бізнеси — «GoBeauty Studios» (105 обладнаних кабінетів) та мережу цифрових кавʼярень Dragon Coffee.
У номінації «Супермама — бізнес» перемогу отримала Юлія Ублінських.
У найважчий рік, коли почалася широкомасштабна війна, Юля видала книгу. А ще вона має власний аудіоподкаст «True Beauty Show», а також п’ять років поспіль виступає спікеркою на міжнародних конференціях для підприємців (Україна, Польща, Литва).
«Я гармонійно поєдную сімʼю, бізнес та власні хобі, — ділиться Юлія. — З початком масштабної війни, я зберегла свій бізнес і всі робочі місця, попрощалася з токсичними партнерами, вправно сплачую всі податки і заробітні плати, адже працюю легально на благо киян. А найголовніше — я навчилася вбачати радість в дрібницях і заново віднайшла своє нове «я».
«Супермамою — велике серце» стала Наталія Шалай. Виховання дітей жінка гармонійно поєднує з допомогою тим, хто у наш складний час цього потребує.
«Супермама— велике серце» Наталія Шалай.
Мама трьох дітей Юлія Уманська здобула перемогу у номінації «Супермама — внутрішня сила».
А у номінації «Супермама — сила волі» найбільшу кількість балів за результатами голосування отримала Ілона Мурзова. Після народження п’ятої дитини її вага була 117 кілограмів при зрості 179 сантиметрів. Зараз 69!
«Супермама — сила волі» Ілона Мурзова.
«Коли сину виповнилося 2 роки, я остаточно вирішила, що хочу відновити форму, щоб було легше це зробити створила марафон „Місяць любові до себе“. Здорове харчування, спорт і процедури привели мене до позначки 89 кілограмів. Найскладніше було у спортзалі, бо я займалася з тренером, тому халявити не було можливості, — посміхається Ілона, розповідаючи про свою трансформацію. — Але я не просто хотіла схуднути, я хотіла надихнути інших мам, які борються з надмірною вагою. Тому знову був публічний марафон „7 тижнів до себе“. Тут я просто не могла собі дозволити лінощі, бо мої результати мали опублікувати в журналі, а ще ми уклали парі з підписницею. Тож бажаний результат — мінус 10 кілограмів був за мною. І наступним моїм кроком була „Школа здоров’я“ з лікаркою Катериною Толстіковою. Важко повірити, але я отримала навіть більше, ніж планувала — 64 кілограми, а це загалом мінус 54!. Постійна робота над собою стає моїм „корсетом“. Наразі моя вага 69 і мені в ній комфортно».
Вікторія Крикун 15 років служить у ЗСУ. Вона учасниця АТО. Тому вона по праву стала «Супермамою — героїнею». Захист Батьківщини Вікторія вдало поєднує з вихованням сина та постійним професійним розвитком. Вона — молода вчена, кандидатка психологічних наук. На жаль, через зрозумілі обставини у цей день вона не змогла бути присутньою на нагородженні. Але організатори потурбувалися про те, щоб всі подарунки дісталися переможниці.
А ось історія Марини Ларіної викликала особливі емоції майже у всіх присутніх у залі. Тож не дивно, що саме Марина отримала Гран-прі «Supermom Awards».
Гран-прі «Supermom Awards» Марина Ларіна.
Марина — багатодітна мама. У неї п’ятеро синів і донечка Даринка, яка має синдром Дауна.
«11 років тому цей діагноз впав тягарем на плечі. Місяць життя донечки і нове випробування — орфанне захворювання (вроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко — рідше ніж один випадок на 2000 населення країни — ред.). Це означало, що життя можна підтримувати тільки таблетками, а якщо вони перестануть діяти — пересадка легень. Рік по лікарнях і вбивчі слова „Шукайте когось, ваша донька може померти будь-якої миті“. Далі був складний шлях, неможливо його навіть описати. Дійшли до клініки в Німеччині. У нас і зараз все нові, й нові випробування, але ми їх долаємо. Але скажу відверто, мабуть, саме завдяки донці я отримала фах психолога, завжди про це мріяла», — ділиться своєю історією Марина з журналісткою «Вечірнього Києва».
Своєю опорою і надійною підтримкою у житті жінка по праву називає своїх синів. Саме вони допомагають у всьому, адже 6 років тому Марина стала вдовою.
«Хлопці у мене золоті. У всьому допомагають. Двоє старших стали на захист Батьківщини, коли розпочалася широкомасштабна війна. А я, до речі, стала військовою волонтеркою. Випробування роблять мене сильнішою. І саме під час війни я це усвідомила напевно», — підсумувала моя співбесідниця.
Наприкінці заходу засновниця та організаторка Анна Мічкур поділилася з журналісткою «Вечірнього Києва» враженнями та емоціями:
Неймовірна команда «Супермама — це я»
«Цей Фестиваль і його гості справді особливі. Не лише тому, що ми живемо в такі часи і наперекір всьому насолоджуємося кожною хвилиною. Неможливо зламати людину, яка хоче жити! Ми це довели на нашому заході, наповненому натхненням та мотивацією. Я впевнена, що лекції наших спікерів змінять життя багатьох людей. Вважаємо, що все на цьому Фестивалі було з приставкою «най» — найпотужніша команда, найбільше подарунків, а їх було 92, найемоційніша церемонія нагородження, найулюбленіші гості, найдушевніша атмосфера та найкращі ведучі. І ми не зупиняємося на досягнутому і чекаємо всіх за новою порцією позитиву вже 9 березня на заході з незвичним для нас форматом «Supermoms Adult Only», — підсумувала пані Анна.
Читайте також у «Вечірньому Києві» про історію виникнення Фестивалю та його наповнення.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ», фото Марія Ковтун, Олена Кривошей
Sourse: vechirniy.kyiv.ua