Омбудсмен: Ситуацію тримаю під особистим контролем
Мешканці Києва висловлюють невдоволення через додаткові нарахування за опалення у платіжках за червень, незважаючи на тимчасові перебої з теплопостачанням у місті. Інформацію розповсюдило видання «Главком», посилаючись на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.
«Останніми днями в соціальних мережах активно поширюється інформація від киян, які отримали у платіжках за червень додаткові нарахування за послуги опалення, надані у січні. Це викликає цілком логічне обурення, адже саме в той період, після масштабних обстрілів з боку Росії, значна частина столиці була залишена без тепла», – зазначено в офіційному повідомленні.
За словами Дмитра Лубінця, протягом січня-березня до Офісу Омбудсмена надійшло понад 600 звернень, що стосуються відсутності або неналежного надання послуг теплопостачання. Водночас, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» пояснює додаткові нарахування автоматичним перерахунком, що відповідає постанові Кабінету Міністрів України №683.
«Я звернувся до віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби з вимогою ретельно перевірити законність таких нарахувань та надати споживачам вичерпні роз’яснення», – підкреслив представник Уповноваженого.
Лубінець додав: «Громадяни повинні сплачувати виключно за ті послуги, які були фактично отримані. Якщо теплопостачання було відсутнє або надавалося неякісно, права споживачів мають бути належним чином захищені, а всі ухвалені рішення – прозорими, зрозумілими та відповідати законодавству. Я уважно стежу за розвитком цієї ситуації. Вона потребує об’єктивного та справедливого вирішення, яке б враховувало інтереси споживачів».
Варто зазначити, що у травні набула чинності постанова Кабміну №683, яка запровадила новий порядок розрахунку плати за тепло в умовах масового пошкодження інфраструктури внаслідок російських атак. Тому в червні кияни отримали платіжки із зазначенням опалення за січень, але суми були зменшені в середньому на 40%, як повідомила КМДА.
Раніше уряд доручив Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснювати контроль за автоматичним перерахунком комунальних послуг за періоди їх ненадання.
Як повідомлялося, «Київтеплоенерго» тимчасово призупинило нарахування плати за опалення за січень 2026 року через значні пошкодження мереж, спричинені російськими обстрілами. Нарахування були зупинені на час усунення аварій та перепідключення споживачів.
