Героями журналіста стають звичайні люди, і він з подивом і захопленням відкриває для себе українців — щирих, енергійних, які під час повномасштабної війни не втрачають волі до життя і почуття гумору.
«Карлос в Україні» — це перша робота режисера та продюсера Нікіти Торжевського.
Він розповів «Вечірньому Києву», що великою допомогою у роботі став каст, який підбирали, базуючись на двох принципах: «перше — відчуття себе в ролі, власне проживання й прочитання: що саме актор принесе в роль? Яким буде саме його персонаж?»
До слова, мок’юментарі — це доку комедія, жанр, в якому вигадані події представлені в документальному стилі для створення пародії.
Такі постановки використовуються для сатиричного аналізу та коментарів поточних подій і питань у вигаданих обставинах.
За словами режисера дуже багато знахідок, що характеризують персонажів, були привнесені нашими акторами.
«Бо на перший план завжди виходить створення правди персонажа, його історії, його цілей, кристалу героя, й тоді знаходяться нові, унікальні, рішення. І друге — свобода акторів на майданчику, зелене світло „гратись“ у рамках створеного живого персонажу».
Обраний для серіалу жанр мок’юментарі, втім, неможливо зробити без внутрішньої правди. Хоч це і псевдо документалістика, але вона базується на подіях з реального життя. Ось як це пояснив Нікіта Торжевський:
«Основою стають спостереження, якісь події або навіть коротенькі епізоди, що їх зустрічали в житті; особиста „надивленість“, яку хочеться бережно конвертувати в сцену або емоцію та перенести на екран, хай навіть і, за канонами жанру, трохи утрирувано. Й тоді все стає живим, справжнім, і за цим хочеться спостерігати, переживати разом з нашими героями та відкривати для себе ось цей невеличкий світ через призму Карлоса Сміта».
Карлос Соареш в ролі американського журналіста Карлоса.
Владислав Карачій та Карлос Соареш під час зйомок «Карлоса в Україні».
Карлос Соареш, який зіграв головного героя журналіста, розповів, що його персонаж стомився від розміреного життя, відтак вирішив поїхати до України, аби там втілити проєкт долі. Для зйомок сюжетів про українців у час війни він взяв свого кращого друга, оператора Г’ю.
«В Україні Карлосу спочатку ніяково і страшно, але згодом він знайомиться зі своїми героями — людьми різного соціального статусу, різних професій і різного віку. У процесі роботи Карлос все більше захоплюється і надихається українцями через їхню сміливість, відважність, людяність і щирість. Всі герої стають йому добрими друзями, а хтось — майже сімʼєю. І, можливо, саме тут Карлос зустріне кохання всього свого життя», — поділився актор Соареш історією свого персонажа.
Автори ідеї: Юлія Дощанська і Влад Таран.У стрічці знімались Ірма Вітовська та Арам Арзуманян (у ролі ВПО), які доволі точно передають складнощі й конфлікти людей, що втратили все через війну і намагаються побудувати нове життя. Звісно, їм допомагає кохання.
«Наші герої — максимально типові для України зараз. Я особисто знаю декілька родин, які залишили все своє життя — будинки, бізнеси, все, чого колись прагнули. Тому коли я грав цю роль, мені, говорячи акторським жаргоном, було звідки „злизувати“ персонажа. Юра й Аліна, м’яко кажучи, опинилися в незручних обставинах, але, попри все, вони прагнуть жити», — розповів про акторську кухню у цій роботі Арам Аразумян.
Ніна Набока та Даніель Салем у стрічці «Карлос в Україні».
А от Ніна Набока грає українську жінку, яка готова буквально перегризти горло окупантам. Вона, зі своїм зовні спокійним чоловіком, переживають за сина, який на фронті (його зіграв Даніель Салем).
«Я нагородила її своїми рисами», — розповіла про героїню Ніна Набока.
«Ніщо людське мені не чуже: буваю добра, а буваю зла. Головне завжди — життєлюбство і впевненість у майбутньому. Любов до свого чоловіка у Раїси супроводжується „кнутом і пряником“. Вона гарна господарка. Раїса живе за принципом: „Життя продовжується на зло ворогам!“. Її син пішов на фронт, але свої переживання вона не виставляє на показ. Любити — так любити, ненавидіти — так ненавидіти».
Чоловіка Раїси Віктора зіграв неодноразовий партнер Ніни Набоки, талановитий актор Григорій Боковенко.
Нині Суспільне Культура готує презентацію серіалу «Карлос в Україні.»
Проєкт створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Він реалізується за повної донорської підтримки Transtele — Canal France International.
Читайте також за темою:
«Киримли, караїми та кримчаки: у Києві пройшла прем’єра фільму „Мій Крим“».
Усі фото надані Суспільне Культура
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua