Відповідні документи також підписало КП УЗН Печерського району. Парк матиме статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.
«Управління екології та природних ресурсів КМДА завжди підтримує ініціативи, спрямовані на збереження зелених зон міста. Ми прийняли рішення підтримати та погодити створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва „Наводницький“. Це місце є справжньою перлиною нашого міста та улюбленим місцем для дозвілля киян. Безумовно, важливо захистити і зберегти цей парк для прийдешніх поколінь», — зазначив «Вечірньому Києву» начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
Олександр Возний. Фото: Борис Корпусенко
Надання заповідного статусу парку «Наводницький» унеможливить будь-яке будівництво на цій та прилеглих локаціях.
Офіційно парк створений рішенням виконкому Київської міської у березні 1972 року. У 1994 році територія парку була зарезервована для заповідання, але він так і не був заповіданий. Після погодження всіх документів, рішення про заповідний статус парку надасть Київрада.
Нагадаємо, що у парку розташований один з символів Києва. В чаші фонтану без води довгі роки простояв пам’ятник засновникам Києва, який кияни називають просто «ладья».
До 1500-річчя Києва скульптор Василь Бородай та архітектор Микола Фещенко спорудили скульптурну композицію з кованої міді у вигляді плаского човна, де встановлені фігури засновників Києва: братів Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либідь.
За задумом авторів біля підніжжя гранітного постаменту розташували басейн з водою. Але він довгий час простояв сухим.
У грудні 2020 року місто завершило капітальний ремонт фонтану у Наводницькому парку. Після довгої перерви фахівці оновили фонтан і басейн. У травні 2021 року він відкрив сезон й в теплу пору року його можна було побачити з підсвічуванням та грою струменів води. Діаметр чаші фонтану 32 метри.
В рамках капремонту центральної частини Наводницького парку також очистили від графіті 1000 квадратних метрів набережної та відновили п’єдестал пам’ятника після пошкоджень вандалами.
У 2020 році провели й благоустрій вхідної групи парку: відремонтували сходи, встановили лави та урни, влаштували понад 4000 квадратних метрів газону.
Також київські фахівці готуються організувати новий заповідник на території урочища Покал в заплаві Дніпра. Як розповіли «Вечірньому Києву» в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА, наразі пропонують розширити територію майбутнього заповідника.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua