15 грудня Український Дім презентує виставковий проєкт «ДоДому на Різдво. Світло української традиції», про це вони повідомили на своєму сайті та соціальних мережах.
Будуть представлені як музейні твори, так і роботи сучасних майстрів, художників і дизайнерів, котрі переосмислюють, інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію.
Також на виставці можна буде побачити традиційні одяг і посуд, килими і прикраси, переглянути відео та послухати аудіозаписи старовинних колядок, ознайомитися з роботами видатних майстрів Володимира Шагали та Василя Омеляненка. Експозиція складається з творів із фондів Національного музею народної архітектури і побуту України та Українського Дому, а також з колекції родини Ющенків та низки приватних зібрань.
«Життя українців зазнало карколомних змін. Рятівною незмінною точкою залишається традиція. Вона зберігалася в найважчі періоди української історії — часи національно-визвольних змагань і радянського терору, у війни та голодомори. І нині вона стає імпульсом для творчості художників, мандрує вулицями і оселями», — зазначили в Українському Домі.
Окрім виставкової, проєкт «ДоДому на Різдво» має потужну освітню складову, що реалізована у текстах та циклі освітніх заходів. Публічна програма включатиме концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей. Їх розклад можна буде знайти на офіційному сайті Українського Дому.
Також в одному із виставкових залів Українського Дому працюватиме святкова крамничка — у ній можна придбати роботи українських майстрів, дизайнерські вироби, книги, сувеніри.
Кураторами виставки стануть Олексій Ананов, Аліса Гришанова, Марія Квітка, Марина Сенчило. А сама подія відбудеться у співпраці з Національним музеєм народної архітектури та побуту України та за підтримки Ощадбанку, Visa та Ergo.
Виставка триватиме з 15.12 по 21.01.
Графік роботи:
Вт-Нд, 11:00-19:00,
Понеділок — вихідний.
Вартість квитків:
повний — 100 грн,
пільговий — 50 грн (для школярів та студентів).
Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).
Днями у Києво-Печерській лаврі презентували 150 рідкісних та давніх експонатів з декорованою різьбою, детальніше про виставку у матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua