На Десні через різке потепління, почався льодохід. 20 січня до ДСНС Київської області надійшла інформація щодо утворення льодового затору на р. Десна поблизу Зазим’я Броварського району.
Внаслідок затору льоду спостерігається підйом води в районі населених пунктів Зазим’я, Пухівка та Рожни.
Останній раз такі природні умови відмічалися 20 років тому.
Станом на суботу зафіксували підтоплення близько 20 домогосподарств у розташованих поблизу садових товариствах.
Уся ця водна маса рухається у товщі води вниз за течією. На звужених ділянках річища, поворотах, перекатах швидкість її уповільнюється, вона ущільнюється й інколи забиває майже весь водний переріз. Так і утворюється зажор — своєрідна крижана гребля. При цьому рівень води стрімко підіймається, може затоплювати заплаву річки.
Розгорнули штаб для ліквідації події. Триває моніторинг акваторії річки Десна.
У ніч з 20 на 21 січня сапери здійснили серію підривів льодового затору в районі сіл Погреби та Зазим‘я. Це робили для того, аби знизити рівень води та запобігти підтопленню в прибережних зонах.
В суботу, 21 січня, роботи з підриву льоду були продовжені. У Броварському районі люди чули гучні вибухи.
За словами фахівців, робота вибухотехніків дала позитивні результати. Рівень води знизився. Ситуацію постійно контролюють спеціалісти ДСНС.
Станом на ранок неділі, 22 січня, ситуація на річці Десна контрольована, повідомляють у ДСНС.
Внаслідок проведених підривних робіт спостерігається зниження рівня води в районах населених пунктів Пухівка, Зазим’я, Рожни Броварського району.
Вода поступово відходить від домогосподарств садових товариств, розташованих поблизу.
На місці продовжують працювати моніторингові групи, які перевіряють рівень води в Десні. На ранок 22 січня вода спала більше, ніж на 30 см.
До слова, тиждень тому у Чорнобильській зоні зафіксували стрімке підняття рівня води у річці Уж — правій притоці Прип’яті, яка впадає у Київське водосховище. Незвичний зимовий паводок спричинив нагромадження криги — зажори. Головна небезпека у тому, що потужна водно-крижана маса здатна руйнувати береги та гідротехнічні споруди.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua