«Волю вільних не зламати» — експозиція присвячена героїчній обороні 10 українських міст, які нагороджені Почесною відзнакою «Місто-герой України».
Так відзначили подвиг, масовий героїзм та стійкість громадян, виявлені під час захисту своїх міст у час збройної агресії російської федерації проти України.
«З перших годин широкомасштабного російського вторгнення війна для українців стала народною», — сказав офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України полковник Віталій Куравський.
Українські міста стали форпостом незламного духу та сили Української Нації.
Харків, Херсон, Чернігів і Миколаїв, міста Донеччини Волноваха та Маріуполь, Охтирка на Сумщині, передмістя Києва — Гостомель, Буча та Ірпінь — взяли на себе головний удар перших атак ворога.
Банери, розміщені у дуже людному місці — біля Києво-Могилянської академії, станції метро «Контрактова площа», розповідають про міста-твердині, стійкість яких після російського повномасштабного вторгнення допомогла зупинити агресора та відстояти державність.
Сьогоднішній подвиг Збройних сил України та громад, про які розповідає ця виставка, є продовженням справи, розпочатої 32 роки тому з проголошенням незалежності.
«Зараз ми цю незалежність утверджуємо. Виставка нагадує про надзвичайно складні місяці на початку повномасштабного вторгнення і є виявом вдячності громадам міст, які проявили героїзм та сталевий дух», — коментує проєкт заступник голови Українського інституту національної памʼяті Володимир Тиліщак.
«Єдність українців забезпечила успіх захисту держави. Наші міста стали містами Героїв — містами конкретних людей, які проявили мужність, допомагали вистояти один одному у найскладнішій ситуації, коли вирішувалася доля України», — поділився полковник Віталій Куравський.
Військові історики також додали, що ми повинні пам’ятати та вшановувати подвиги всіх наших Героїв. І людей, і цілих міст.
Виставка розташована на вуличних конструкціях УІНП у сквері між виходом із метро на вулиці Спаській та памʼятником Григорію Сковороді.
До слова, це постійне місце проведення вуличних виставок військових істориків.
Вони привертають увагу звичайних людей, які проходять повз, зупиняються, дізнаються нові факти про тяглість історії, державність та традиції українського війська.
Видання «Вечірній Київ» розповідало про проєкти Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України.
Читайте за темою:
«Поширення історичної правди: чим займається Центр досліджень воєнної історії ЗСУ».
У Києві пройшла виставка «Лютий: грані незламності». Будь-хто може дізнатись з матеріалів виставки «Лютий: грані незламності» на відкритому майданчику про унікальність оборони Києва та звільнення області від рашистів.
Сталість військової історії України та роль добровольчих формувань у відстоюванні ідеї незалежності показують документи та фотофакти, представлені у столиці. Історія добровольчих рухів і державність: унікальні документи представлені у Києві.
«Воїнство крізь століття»: Центр досліджень воєнної історії ЗСУ провів унікальний захід у знаковому місті. Організатори історичної реконструкції показали, що сучасні оборонці України борються не лише за нашу незалежність, а й за нашу історію, яку ворог хоче у нас забрати.
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua