Національний музей історії України у Другій світовій війні провів Різдвяну зустріч, на якій підбили підсумки діяльності установи за 2023 рік. Про це повідомили у МКІП.
Звіт презентував генеральний директор Музею війни Юрій Савчук. Він поінформував, що цьогоріч у музеї відбулося 127 заходів.
Юрій Савчук на музейній зустрічі. Фото: МКІП
Для проведення виставок залучалися нові локації, серед яких Виставковий центр і Нижня Московська брама 18 століття. Головний корпус Музею війни відкрився для відвідувачів 20 жовтня.
Нині в музеї працює 224 співробітники, 13 з яких захищають Україну у лавах Збройних Сил.
Uендиректор Музею війни Юрій Савчук. Фото: МКІП
«Завдяки нашим воїнам, ми маємо можливість працювати задля майбутнього України. Ми допомагаємо нашим захисникам, які на передовій. Зокрема, ми зібрали 96 тисяч гривень на обладнання для БПЛА та зарядну станцію для підрозділу аеророзвідки на Бахмутському напрямку», — зазначив гендиректор Музею війни Юрій Савчук.
Протягом 2023 року музей відвідали 282 тисячі осіб, що удвічі більше ніж минулого. Також збільшилися фінансові надходження до установи та кількість зібраних експонатів.
Фокусуючись на міжнародній діяльності, Юрій Савчук повідомив, що цього року відбулося дев’ять виставок у семи країнах 2023 році, а саме: у США, країнах Балтії, Словаччині, Швеції, Тайвані. Водночас музей прийняв 32 міжнародні делегації з 25 країн світу.
Цьогоріч Музей війни отримав чотири міжнародні нагороди, серед яких «музейний оскар» — відзнака журі премії «Museum and Heritage Awards» за виставку «Україна — розп’яття» та професійну стійкість в умовах війни.
Подією року став проєкт «Тризуб». Фото: МКІП
Подією року став проєкт «Тризуб Батьківщини», під час якого радянський герб на монументі «Батьківщина — мати» замінили на український тризуб.
Серед важливих подій гендиректор Музею війни також відзначив виставки «Україна. Розп’яття. Трибунал», що відбулася в США, презентації виставок «ArtArmor» в Польщі та «Воєнні нагороди воюючої країни» в Естонії, музейні експедиції по деокупованих містах Донеччини та Харківщини, виставку «Знак на щиті» про історію Тризуба як Державного Герба України тощо.
Юрій Савчук зауважив, що музей продовжує проводити заходи з вшанування пам’яті загиблих захисників за участю їхніх рідних та побратимів, працювати як майданчик для волонтерських ініціатив і публічних заходів (лекцій, дискусій, конференцій, презентацій видань).
«У нас є формати проєктів, що перебувають поза музейною діяльністю. Зокрема, ми провели перший в Україні музейний фестиваль воєнної музики „Сурма“. Сподіваємося, що він стане щорічним», — сказав гендиректор Музею війни.
На фестивалі «Сурма», що відбувся в жовтні, виступили музиканти: «Хорея Козацька», «Енджі Крейда», Сергій Василюк (лідер гурту «Тінь Сонця»), фольк-рокгурт Toloka, Ot Vinta на чолі з Юрком Журавлем, сестри Тельнюк та інші.
Нагадаємо, два столичні заклади номіновані на звання європейського музею року. Це Музей Ханенків та Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua