Мешканці України, які з різних причин не говорять державною мовою, можуть зробити це у дружньому середовищі. Разом з багатьма учасниками проєкту «Єдині», що його впроваджують активісти ініціативи «Навчай українською».
14-й курс переходу на українську мову «Єдині» розпочинається 5 червня. Його тривалість 28 днів. Долучитися до курсу можна з будь-якої точки світу, участь безкоштовна.
Амбасадоркою червневого курсу є Аніта Луценко — спортсменка, професійна тренерка, телеведуча, авторка проєкту зі схуднення.
«Я обожнюю українську мову. Завжди хотіла перейти на українську, втім починала і знову перестрибувала на російську. Після повномасштабного вторгнення я зрозуміла, що я говорю російською і тому мене прийшли „рятувати“. Тоді я чітко і остаточно вирішила: переходжу на українську і стану прикладом для своєї аудиторії, для всіх, хто зі мною спілкується! , — поділилася Аніта Луценко. — І — диво: зі мною разом всі мої знайомі почали говорити українською! Я все ще відчуваю скутість у мові, вона, на мій погляд, не така вишукана, як у творах, мої інтонації простіші, але я прагну вдосконалюватись!».
«Єдині» — це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.
Протягом курсу учасників очікують: щоденні завдання та навчальні матеріали; вебінари та онлайн лекції; розмовні клуби у зручному форматі (онлайн чи офлайн), аудіоматеріали для кращого засвоєння знань; спеціальні відзначки для найактивніших учасників спільноти; Friendly-чати для спілкування українською у вузькому колі.
Можна обрати один з двох варіантів: курс переходу на українську мову або граматичний курс української мови. Реєстрація на сайті.
Розмовні клуби «Єдині» працюють у 25 містах України та за кордоном — у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі, Гельсінкі, Празі та на Кіпрі. До проєкту долучилися 35 членів команди, 335 учителів, 500 волонтерів. За рік команда допомогла заговорити українською 80 000 учасникам.
Долучайтеся до соціальних мереж проєкту у Фейсбук, Інстаграм, Ютуб.
У Києві ухвалили Концепцію переходу на українську мову: як це відбуватиметься. Документ передбачає реалізацію упродовж трьох років кількох десятків заходів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua