У суботу, 18 січня, пройшло друге відкрите тренування для ветеранів та учасників бойових дій. Заняття відбулося у спортивному клубі Discipline у Києві, а участь у ньому взяли до 15 осіб.
«Місто активно працює над розбудовою системи комплексної реабілітації та якісної соціалізації наших Захисників і Захисниць. Спорт — це можливість відновитись та відпочити, а також провести час серед тих, хто тебе розуміє», — розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.
На тренування завітали військовослужбовці з травмами різної складності. Тематикою цього тренування стало веслування, втім вправи і навантаження для кожного військового підбирали індивідуально.
«Вправи підбирає Федерація стронгменів України в залежності від травм, які є у військових. Окрім хлопців, які прийшли до нас з ампутаціями, з тяжкими пораненнями, є просто чоловіки та жінки, які хочуть після бойових дій підправити своє здоров’я», — розповів «Вечірньому Києву» заступник директора Київського міського центру допомоги учасникам Антитерористичної операції Павло Долинський.
Павло Долинський (у центрі)
Тренер з силової підготовки Сергій Півко розповів нашому виданню, що спершу складають загальний план тренування, а потім у процесі для кожного військовослужбовця підбирають індивідуальні вправи, залежно від можливостей людини на той момент.
«Сьогодні у нас в тренуванні вправи з веслування на концепті. Також ми розбавляємо його різними силовими вправами на прес, на сідниці тощо. Це тренування у першу чергу має об’єднати військових», — пояснив тренер.
Сергій Півко (праворуч)
Враженням про тренування поділилися і військовослужбовці.
Олександр розповів, що був двічі мобілізований — спочатку був на військовій службі у 2015-2016 роках, а згодом пішов захищати Україну 24 лютого, у перший день повномасштабного вторгнення. Олександр обороняв Київську область на посаді заступника командира взводу 95-ї бригади першого батальйону першої роти. 12 березня чоловік отримав поранення.
Олександр на тренажері.
Олександр та Денис Дубровський.
«Відпрацював танк, відрізало ногу… До повномасштабної війни займався спортом, тож вирішив прийти на тренування. Враження досить цікаві. Я раніше в змаганнях ніяких не брав участі, лише ходив до спортзалу, займався пробіжкою. На таких тренажерах ніколи не тренувався. Це так цікаво, захоплює. Тим більше коли ти бачиш, що всі свої поруч, це ще більше надихає», — поділився Олександр.
Військовий Дмитро також втратив ногу, але ще у 2014 році під час бойових дій у Донецькій області. Після поранення на чоловіка чекало два роки лікування, у тому числі, за кордоном, а потім ще два роки реабілітації.
Після повернення з війни чоловік створив власну сім`ю, почав дистанційно працювати та відкрив родинний бізнес — друк на чашках. У планах — відкрити ще й кав’ярню, але, як каже Дмитро, вже після перемогу. На тренування прийшов, щоб спробувати щось нове.
Військовослужбовець Дмитро (у центрі).
Дмитро.
«Я ходжу у спортзал, займаюся зі штангами та гантелями. Але веслування там немає, тому вирішив спробувати щось нове. Прийшов сюди, щоб легше на протезі було ходити, щоб більш спортивним бути», — розповів Дмитро.
Микита брав участь у бойових діях з лютого по листопад 2022 року, де отримав дві контузії — середньої та важкої тяжкості. На відкритому тренуванні вперше. Раніше хлопець займався спортом для себе, втім зізнається, що на тренуванні було непросто, але цікаво. Планує приходити і на інші такі тренування.
Микита.
Представник федерації стронгменів України Денис Дубровський розповів, що їхня організація переслідує дві цілі. Перша — соціалізація і реабілітація учасників бойових дій, які отримали поранення. Друга — проведення змагань для військових, які прагнуть спробувати себе у певному виді спорту. Організація безкоштовно допомагає ветеранам як у підготовці, так і в самій участі у змаганнях.
«Велика кількість хлопців та дівчат повертаються з фронту з тими чи іншими травмами. Це травми і фізичні, і психологічні. Саме на реабілітацію і соціалізацію наших ветеранів спрямована наша діяльність, тому що саме спорт є найбільш доступним і найбільш ефективним способом відновлення.
Минулого разу тренування було більш спрямоване на кросфіт та силову гімнастику. Цього разу — веслування. На перспективу ми маємо охопити всі види спорту, тому що ветеран, пройшовши ці всі тренування, отримає змогу і фізичні компетенції щодо участі у змаганнях Invictus Games (Ігри Нескорених — ред.). Я вірю, що ми наберемо обертів, і відбудеться більша залученість ветеранів у цей процес», — розповів Денис Дубровський.
Зазначимо, це вже друге відкрите тренування для військових. Павло Долинський додав, що такі заняття планують організовувати щотижня або через тиждень, залежно від запитів.
Також у Києві планують створити стаціонарний реабілітаційний центр на воді для ветеранів російсько-української війни, воїнів на ротації та їхніх родин, а також для сімей загиблих героїв. Центр розміщуватиметься на понтонах у водній зоні «Х-парку», на острові Муромець. Всі заняття в ньому будуть безкоштовні.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua