Це онлайн-мапа війни в Україні та Telegram-канал, що розповідають про перебіг бойових дій. Зокрема, за допомогою інтерактивної карти DeepState можна прослідкувати за змінами лінії фронту, побачити, які території звільнені, а які окуповані ворогом.
Також мапа містить інформацію про пожежі, розташування російських військ, аеродромів, якими користуються загарбники, напрямки їхніх атак тощо. На онлайн-карті можна вимірювати відстань між кількома точками, а також побачити місця концентрації ворога за допомогою функціоналу «Патоген».
Нещодавно до інтерактивної мапи додали функцію симуляції ядерного вибуху, щоб візуалізувати загрозу. А якщо клацнути мишкою на тризуб, яким позначений Київ на мапі, на екрані з’явиться літак, за допомогою якого можна «побомбити» ворожі позиції та зняти стрес.
Погорілий розповів про проєкт DeepStateUA
У Veteran Hub зібралося чимало людей
Нещодавно команда DeepState створила мобільний застосунок для Android із картою перебігу воєнних дій в Україні. Як й у вебверсії, у додатку доступні звичайний, топографічний і супутниковий шари мапи. Завдяки кешуванню даних карту можна переглянути за відсутності інтернету, якщо раніше її завантажили в місці, де був доступ до мережі. На жаль, версії для iOS поки немає, оскільки компанія Apple вважає, що додаток дискримінує росіян.
Зустрітися зі співзасновником ресурсу DeepStateUA Погорілим у Veteran Hub прийшло чимало військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей, студентська молодь і багато інших, чий ранок починається з огляду ситуації на фронті. Найбільше присутніх цікавило, як з’явилася онлайн-мапа бойових дій та які саме дані використовуються для її оновлення.
Як розповів Роман, проєкт DeepState розпочався як Telegram-канал у 2020 році. У ньому спочатку розповідалось про міжнародні події, а потім і про активність російських військ поблизу кордону з Україною.
«Військові рф, коли їхали захоплювати Україну, повідомляли у соцмережах усі свої локації та маршрути. Після початку повномасштабного вторгнення ми створили мапу на базі сервісу GoogleMaps. Згодом нас заблокували через скарги росіян і порушення якоїсь там політики. Тому створили власний сайт із мапою. Починали вдвох, а тепер у команді працюють понад 100 людей на волонтерських засадах. А мотивація у всіх одна — це наша перемога», — сказав Погорілий.
За його словами, карту бойових дій моніторять не лише українці, а й багато людей з Польщі, Великобританії, США, Німеччині, Франції та інших країн. За день сайт відвідують сотні тисяч людей. Роман розповів, що рекордний перегляд мапи зафіксували під час звільнення Херсона. Тоді за один день сайт відвідали близько 11 мільйонів людей. При цьому вебресурс періодично атакують хакери з території росії, Ірану, Бразилії, Китаю та Північної Кореї, але без успіху.
«Про зміни на фронті ми дізнаємося з різних джерел. Це фото та відео з соціальних мереж, офіційні повідомлення, інформація від місцевих жителів тощо. Намагаємося перевіряти все дуже ретельно. Це дуже кропітка та важка щоденна робота. Також з нами зв’язуються військові, які можуть підтвердити, спростувати або поділитися певними даними в межах дозволеного», — сказав Погорілий.
Звісно, що інформацію, яка може зашкодити нашим військовим, команда DeepState не публікує. Також інколи важливо, щоб ворог не знав, що його відстежують. Як зазначив Роман, у такому разі по окупантах якісніше «прилітає». Одразу не публікуються й деякі визвольні операції ЗСУ.
«Всі позначення на карті більш-менш відповідають дійсності. Втім, ми закликаємо не використовувати карту, наприклад, для прокладання безпечних маршрутів евакуації, а користуватися зеленими коридорами, котрі пропонує влада. Бо не має у світі жодної мапи, яка б показувала найактуальніший стан справ. Оперативна обстановка на фронті швидко змінюється», — сказав Погорілий.
Він додав, що наразі йде робота над функціоналом, де буде закрита інформація лише для військових. А існувати та оновлюватися карта бойових дій, за словами Романа, буде доти, доки всі, захоплені рф території України не стануть на мапі зеленими. Цим кольором на карті позначаються звільнені території.
Раніше у ДСНС створили мапу забруднених вибухівкою районів, яку можна завантажити в телефон.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua