Заборона на вилов щуки вводиться вперше й нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже нерестова активність цієї риби на відміну від інших річкових мешканців починається за температури води від трьох до 5 градусів тепла. Про це повідомили у Державному агентстві меліорації та рибного господарства.
«Щука — бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків», — йдеться в повідомленні.
Тому вже з 15 лютого 2023 року, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах встановлюється заборона на вилов щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.
Як зазначили у Держрибагентстві, термін нерестової заборони на добування щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту цієї риби передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців.
А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.
У Держрибагентстві також нагадали, що за незаконний вилов щуки передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність. Крім того, недобросовісним рибалкам доведеться відшкодувати збитки, завданні рибгосподарству. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 тисячі 468 гривень.
Наразі в Україні діє заборона на вилов риби на зимувальних ямах.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua