3 перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну захисники та працівники Чорнобильської атомної електростанції перебували в оточенні російської армії.
31 березня 2022 року на території ЧАЕС росіяни взяли в полон 169 українських нацгвардійців та вивезли їх у Брянську область федерації. Наразі 108 із них досі у полоні.
23 грудня у галереї протестного мистецтва Музею Майдану відкрили виставку «Крихкість», яка присвячена військовополоненим нацгвардійцям, які перебували на території Чорнобильської атомної електростанції та вже майже два роки знаходяться у руках ворога.
Фото військовополонених до та після полону. Фото: Плакіна Олександра
«Проєкт розкриває проблему крихкої буденності кожного українця. Поки світ готується до свят та затишних родинних вечорів, чимало українців потребують підтримки. Ця виставка — про вдячність, повагу та пам’ять щодо тих, хто сьогодні перебуває у полоні. Відвідавши експозицію, ви стаєте їхнім голосом, адже полон — це спільна рана всього українства», — зазначає співкураторка виставки Ліза Лазарова.
На виставці розміщені живописні, скульптурні та диджитал-твори понад 20 сучасних іноземних та українських митців, зокрема скульптури Павла Богдана, двометрове полотно Дениса Тимчишина, картину зі сталі Петра Грицюка та ліногравюри Ірини Васюр.
Живописні та скульптурні твори виставки. Фото: Плакіна Олександра
На відкритті виставки були також сім’ї полонених нацгвардійців, кожен та кожна з них закликали не мовчати про наших захисників та на кожному кроці нагадувати про них. Куратори виставки записали невеликі інтерв’ю з рідними полонених про те, як вони переживають цей надскладний період, з ними можна ознайомитись у першому залі галереї.
Відвідувачі ознайомлюються з історіями сімей захисників. Фото: Плакіна Олександра
«Пам’ятати про кожного та кожну, хто захищає Україну це дуже важливо сьогодні. Не випадково ця виставка саме тут, адже ця війна за гідність, свободу та за наше майбутнє. Український народ, який вийшов на Майдан чітко задекларував свою вірність, принципи історичної пам’яті та нашу відмінність від росіян», — зазначив директор Музею Майдану Ігор Пошивайло.
Ігор Пошивайло та сім’ї військовополонених. Фото: Плакіна Олександра
Зокрема виставка має і благодійну мету, а саме збір на автомобіль для евакуації «Австрійка» для добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». Деякі з робіт, які представлені на виставці, можна придбати на аукціоні або зробити донат через QR-код.
«Австрійка» названа на честь загиблої медикині Наталії Яцун (Фраушер), яка з початку повномасштабного вторгнення повернулась в Україну та приєдналась до медичного батальйону.
Мати загиблої Наталії Яцун (Фраушер). Фото: Плакіна Олександра
Також відвідувачі виставки змогли побачити роботу медиків «Госпітальєрів» під час перегляду фільму від «Вавилон13».
У «Вечірньому Києві» показали як проходять акції на підтримку військовополонених, детальніше про подію читайте у матеріалі.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua