Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з Єврокомісаром Віргініюсом Сінкявічюсом та Федеральною міністеркою навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке у межах Міжнародної конференції «United for Justice. United for Nature» відкрили Кліматичний офіс.
Це стало можливим завдяки підтримці від Європейського Союзу та Міжнародної кліматичної ініціативи. Кліматичний офіс сприятиме змінам в кліматичному ландшафті України.
За словами Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.
Європейські країни допоможуть Україні відновлюватися. Фото: Міндовкілля
Кліматичний офіс:
- підтримуватиме Уряд України у реалізації кліматичної політики;
- допомагатиме регіонам та бізнесу у реалізації проєктів з декарбонізації та адаптації;
- він стане інструментом залучення зелених фінансів (кліматичних) на післявоєнне відновлення України;
- саме він буде одним із ключових стейкхолдерів, який сприятиме налагодженню співпраці України за статтею 6 Паризької угоди та долученню до міжнародного вуглецевого ринку;
- він сприятиме розбудові системи торгівлі викидами в Україні.
«Сьогодні проводиться титанічна робота, щоб наша країна стала членом Європейського Союзу та знаходилася в межах кордонів СВАМ. Вже наступного року плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. Ми дамо можливість виробникам спробувати здійснити операції на ринку СТВ та зрозуміти як цей ринок працює», — наголосив Руслан Стрілець.
За словами міністра, у 2025 мають бути введені карбонові сертифікати. Це дозволить Україні та її виробникам реалізувати надлишкові обсяги СО2, що не були емітовані.
До слова, уряд України продовжує фіксувати злочини окупантів у сфері навколишнього середовища та використовує всі можливості для притягнення до відповідальності країни агресора.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua