Днями з нагоди Дня захисників та захисниць України відкрили Гарнізонний храм святого Миколая, де вперше пройшла Божественна літургія.
Про це повідомляє Командування Об’єднаних сил ЗСУ на своїй сторінці у Фейсбуці.
Літургію очолив архієрей Православної церкви України, голова Синодального управління військового духовенства, митрополит Іоан (Яременко).
До молитви долучилися командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, військовослужбовці, які боронять північні кордони України, жителі та гості столиці.
Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв з митрополитом Іоаном
«Багато років тому наші пращури також боролися за свободу та незалежність України. Дуже символічно є те, що зараз також відбувається ця боротьба за прагнення жити на своїй Богом даній землі. Той народ, у жилах якого тече прагнення до волі, ніколи не можливо поневолити», — наголосив Наєв.
Командувач додав, що українці завжди шанували та продовжуватимуть шанувати своїх захисників і захисниць.
«Ми повинні усвідомити, що тільки разом і спільними зусиллями зможемо здобути перемогу над ворогом», — підкреслив генерал-лейтенант.
Під час богослужіння лунали молитовні прохання за захисників України, за український народ, за скоріше звільнення країни від нашестя чужинців. Також митрополит Іоан поблагословив присутніх та помолився за усіх, хто постраждав внаслідок російської агресії.
«Щоденно ми підносимо молитви за успіх справ наших військових, за наближення перемоги над кремлівською тиранією та за тривалий справедливий мир. Ми просимо допомоги для наших новітніх героїв, просимо зцілення для поранених, визволення з неволі полонених. Ми з вічною вдячністю вшановуємо тих, хто віддав життя за Україну», — зауважив митрополит Іоан.
На завершення літургії командувач висловив слова подяки митрополиту Іоану та присутнім священнослужителям, відзначивши відомчими відзнаками.
Наєв передав освячену копію однієї із чудотворних ікон Покрови Богородиці
Крім цього, Наєв передав освячену копію однієї із чудотворних ікон Покрови Богородиці бійцям окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького.
Настоятелем храму Святого Миколая призначено військового капелана Командування Об’єднаних Сил Збройних Сил України, підполковника Бориса Кутового.
«Це перший гарнізонний храм православної церкви в Україні такого масштабу. Історична церква стала гарнізонним храмом завдяки ініціативі і безпосередній участі генерал-лейтенанта, Командувача Об’єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва. Також ми вдячні за підтримку митрополиту Київському і всієї України Епіфанію і керівництву Музею, яке підтримало таку ініціативу. Це дуже важливо для наших військових, адже тепер у них є власне місце сили.
Відтепер у цьому храмі будуть проводити службу військові капелани. Хто такі капелани? Здебільшого — це військові, які пройшли фронт. Це люди, у яких віра в Бога сформувалася саме там, де проходить межа між життям і смертю. Їм довіряють захисники. Відтепер тут проводитимуть службу військові капелани з різних військ. Служба відбуватиметься щонеділі і на свята. До речі, у гарнізонному храмі є прапори всіх військових частин і ми з радістю чекаємо усіх наших військових, які виборюють волю для нашого народу», — прокоментував «Вечірньому Києву» Борис Кутовий.
Церква Святого Миколая. Фото: Сніжани Божок
Церкву Святого Миколая перевезли до Національного музею народної архітектури та побуту у 2016-ому році. Унікальний храм зведений в Городищі, що на Менщині (Чернігівська область) 1763 року. Споруда була побудована без жодного цвяха.
До теми: Етнографиня розповіла про зв’язок між Покровою, козацтвом та сучасними захисниками.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ», фото Національний музей архітектури та побуту України
Sourse: vechirniy.kyiv.ua