Близько 20 дерев на території Національного заповідника Києво-Печерська лавра обстежили за допомогою арботома. Серед них каштани, клени, ясени та липи.
Дослідити стан дерев фахівців запросило керівництво Нацзаповідника.
Як повідомляє КО «Київзеленбуд» всі обстежені дерева вже доволі поважного віку, їм не один десяток років. А трьом каштанам, які є пам’ятками природи місцевого значення, за деякими даними, близько 200. Крім того, всі вони ростуть у найбільш відвідуваних місцях, а відтак виникає також питання безпеки гостей та працівників Музею.
Підкреслюється, що обстеження дерев за допомогою арботома — це сучасна діагностика стану рослини. Цей імпульсний томограф показує дерево зсередини. Стовбурові гнилі знижують щільність деревини, і прилад виявляє такі ділянки, дає змогу отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру.
Дані, отримані за допомогою арботома, допоможуть Ігорю Сінгеру, біологу-досліднику та експерту по стану рослин, скласти план лікування для кожного дерева.
«Дякуємо адміністрації Національного Заповідника „Києво-Печерська Лавра“ за відповідальне ставлення до догляду за деревами. Це допомагає зберегти дерева й продовжити їх вік», — сказали у «Київзеленбуді».
«Вечірній Київ» повідомляв, що у Подільському районі висадили декоративні сливи.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua