З весни у столиці працювала комісія й за результатами обстеження фахівці встановили 17 найбільш пошкоджених житлових багатоповерхівок.
За даними Департаменту економіки та інвестицій, у 2022 році на технічну експертизу та відновлення цих 11 будинків із резервного фонду бюджету Києва було спрямовано 407,5 млн грн.
Департамент економіки також надає відомості по витратах на ліквідацію наслідків обстрілів столиці.
На відновлення ще шести будинків у міському бюджеті передбачено 159,5 млн грн. Відновлюватимуть житлові споруди за адресами: вул. Глибочицька, 13, секція 7; вул. Глибочицька, 13, секція 3; просп. Свободи 8/28; вул. Межова, 24; вул. Межова, 26; вул. Остапа Вишні, 7.
У 2022 році з резервного фонду Державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у столиці було виділено 200 млн гривень. Кошти передбачались на проведення робіт із заміни вікон та дверей, ремонт дахів та покрівель у пошкоджених житлових будинках. У минулому році на зазначені роботи спрямовано 111,1 млн грн.
Крім того, станом на початок січня 2023 року у Києві відновлено 121 зі 145 об’єктів соціальної інфраструктури, пошкоджених внаслідок бойових дій.
Зокрема, відремонтовані 47 шкіл, 28 дитячих садочків та 46 інших об’єктів, серед яких заклади охорони здоров’я, соціального захисту, культури, спорту та професійної освіти. З бюджету міста Києва на ці роботи у 2022 році було спрямовано 212,6 млн грн. Крім того, вказані об’єкти ремонтувались за рахунок власних коштів закладів і комунальних підприємств та благодійні внески.
Цього року відновлювальні роботи заплановано продовжити у закладі дошкільної освіти комплексного типу (спеціального) № 435 у Подільському районі, у Національному музеї «Київська картинна галерея» та у Національному музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків у Шевченківському районі, у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького у Голосіївському районі, а також у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва на вул. Жилянській.
На вказані об’єкти у цьому році передбачено спрямувати з міського бюджету 57, 6 млн грн.
«Вечірній Київ» повідомляв, що вдень, 31 грудня, у Києві оголосили повітряну тривогу. За годину пролунали перші вибухи. Один з них — в центрі столиці. Тоді уламок збитої російської ракети влучив у чотиризірковий готель Alfavito, який розташований поруч зі станцією метро «Палац Україна».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua